Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kara dla windykatora. Za zastraszanie klientów

0
Podziel się:

Ponad 220 tysięcy złotych musi zapłacić warszawska firma windykacyjna Intrum Justitia.

Kara dla windykatora. Za zastraszanie klientów
(kalleboo/CC/Flickr)
bECKqRbF

Ponad 220 tysięcy złotych musi zapłacić warszawska firma windykacyjna Intrum Justitia. Decyzję o nałożeniu kary podjął Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Powodem ukarania firmy były jej działania, które mogły wywoływać w osobach wzywanych do zapłacenia długu poczucie lęku - wyjaśnia Ernest Makowski z biura prasowego UOKiKu.

UOKiK zakwestionował też wysyłanie do dłużników wezwań do stawienia się pod podanym adresem, bez podania podstawy wezwania. Pisma były napisane tak, że mogły sprawiać wrażenie, że osobie wezwanej grozi kara za niestawienie się w wymaganym terminie. Według ekspertów takie działanie również było wprowadzaniem w błąd i mogło zastraszać adresatów listów.

bECKqRbH

Spółka zaprzestała stosowania niedozwolonych praktyk przed zakończeniem postępowania UOKiKu, co uznano za okoliczność łagodzącą. decyzja Urzędu nie jest prawomocna, przedsiębiorca może się od niej odwołać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t12020.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jak;sie;bronic;przed;komornikiem;prawa;i;obowiazki;dluznika,23,0,706839.html) Jak się bronić przed komornikiem? Prawa i obowiązki dłużnika Przede wszystkim nie uznawaj pochopnie roszczenia i pilnuj terminu jego przedawnienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t21338.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/kazdy;z;nas;bedzie;mogl;doniesc;na;dluznika,52,0,607284.html) Każdy z nas będzie mógł donieść na dłużnika Do rejestrów długów trafi znacznie więcej danych i będą one łatwiej dostępne.
bECKqRci
KOMENTARZE
(0)