Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kandydat UKIP wygrał wybory uzupełniające do Izby Gmin

0
Podziel się:

Według ostatecznych wyników, reprezentujący UKIP Mark Reckless zdobył ponad 42 proc. oddanych głosów.

Kandydat UKIP wygrał wybory uzupełniające do Izby Gmin
(Flavio Leone / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

Kandydat przeciwnej członkostwu Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) wygrał przeprowadzone wczoraj w okręgu Rochester i Strood w hrabstwie Kent wybory uzupełniające do Izby Gmin - poinformowano.

Według ostatecznych wyników, reprezentujący UKIP Mark Reckless zdobył ponad 42 proc. oddanych głosów, natomiast jego konserwatywna kontrkandydatka Kelly Tolhurst niecałe 35 proc. - przy frekwencji blisko 51 proc.

Wybory uzupełniające stały się w ten sposób reelekcją Recklessa, który w 2010 roku wszedł z tego samego okręgu do Izby Gmin kandydując z ramienia Partii Konserwatywnej. Po przejściu do UKIP zrezygnował z mandatu parlamentarnego, oddając się pod osąd swych wyborców.

Reckless będzie już drugim w Izbie Gmin posłem UKIP. Jego wygrana stanowi bolesną porażkę dla konserwatywnego premiera Davida Camerona, który w walkę o Rochester i Strood zaangażował cały swój autorytet, pięciokrotnie odwiedzając ten okręg przed głosowaniem.

Czytaj więcej w Money.pl
UKIP z rekordowym poparciem w sondażu Na czele wciąż są jednak Partia Pracy i konserwatyści.
Brytyjscy konserwatyści uciekają do... Brytyjscy konserwatyści walczą z wewnętrznymi podziałami na tle stosunku do Unii Europejskiej i z groźbą dalszych kompromitujących ucieczek swoich posłów do antyunijnej partii UKIP.
Protesty w Wlk. Brytanii. Studenci nie chcą... W pobliżu placu przed parlamentem policję obrzucono różnymi przedmiotami i zerwano barierki ochronne. Dwie osoby zostały zatrzymane.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)