Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ryszard kalisz
13.05.2013 15:17

Kalisz opuści komisję sprawiedliwości?

Poseł Ryszard Kalisz zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu komisji sprawiedliwości podda pod głosowanie wniosek SLD o odwołanie go z funkcji szefa komisji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł Ryszard Kalisz zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu komisji sprawiedliwości podda pod głosowanie wniosek SLD o odwołanie go z funkcji szefa komisji. Poinformował, że Sojusz złożył już także wniosek o powołanie na to stanowisko Stanisławy Prządki.

_ - Dariusz Joński około godz. 15 w piątek złożył wniosek o odwołanie mnie z funkcji przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Sejmu i złożył również kolejny wniosek: o powołanie pani Stanisławy Prządki na funkcję przewodniczącej. Oczywiście wniosek ten na najbliższym posiedzeniu Sejmu poddam pod głosowanie i oczekuję na wynik tego głosowania _ - powiedział Kalisz na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości poinformował też, że Joński i Prządka dołączyli do składu komisji w piątek. W czwartek Sojusz złożył u marszałek Sejmu wniosek o powołanie do składu Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka tych nowych posłów.

_ - W piątek podczas głosowań do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka została dokooptowana pani Stanisława Prządka i pan Dariusz Joński - wybitny prawnik i obrońca praw człowieka _ - ironizował Kalisz.

Zgodnie z ustaleniami klubów parlamentarnych z początku obecnej kadencji, Sojuszowi przysługuje obsada szefa jednej sejmowej komisji. Do niedawna reprezentantem SLD był Kalisz, jednak został on na początku kwietnia wyrzucony z partii za _ pracę na rzecz innego ugrupowania politycznego _. Chodzi o Europę Plus Aleksandra Kwaśniewskiego, Janusza Palikota i Marka Siwca.

Kalisz pytany był w poniedziałek także m.in. o słowa Włodzimierza Czarzastego. Szef SLD na Mazowszu w poniedziałek powiedział w TVN24, że byłby za tym, aby Kalisz nie był już szefem sejmowej komisji sprawiedliwości oraz że b. polityk SLD powinien zrzec się mandatu poselskiego.

Kalisz powiedział, że wolałby nie komentować tych słów. Dodał, że ostatnie wypowiedzi kolegów z SLD utwierdzają go w tym, że _ to co robi, robi dobrze, że oni coraz bardziej obawiają się jego działalności _.

Odnosząc się do słów o zrzeczeniu się mandatu, Kalisz podkreślił, że wybrali go Polacy i _ to nie Czarzasty będzie decydował o jego mandacie, tylko decydują jego wyborcy _. _ O ile się orientuję, pan Włodzimierz Czarzasty nigdy nie został wybrany w wyborach publicznych, powszechnych, kiedyś startował, ale mu nie wyszło, także naprawdę - teraz powiem jego stylem - Włodku, miej swój rozum _ - zwrócił się Kalisz do Czarzastego.

Obecny na konferencji Janusz Palikot ocenił z kolei, że takie słowa to _ podłość ze strony Czarzastego _. Podkreślił, że Kalisz nie przeszedł do innego ugrupowania, tylko został wyrzucony z klubu.

Czytaj więcej w Money.pl
Bałagan w Europie Plus. Kto ich wykańcza? Rzecznik SLD Dariusz Joński zaprzecza, że była jakakolwiek presja ze strony Sojuszu w tej sprawie.
"Ryszard Kalisz odejdzie z SLD" Oznajmił to Janusz Palikot na zorganizowanej przez Ruch Palikota konwencji samorządowej.
Ryszard Kalisz stanie przed sądem To pokłosie zaangażowania polityka Sojuszu w projekt budowy centrolewicowej listy w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego pod nazwą Europa Plus.
Tagi: ryszard kalisz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz