Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczyński za likwidacją prokuratury wojskowej

0
Podziel się:

Prezes PiS zaznaczył, że likwidacja wojskowego wymiaru sprawiedliwości nie może być procesem nagłym, ale trzeba to załatwić.

Kaczyński za likwidacją prokuratury wojskowej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes PiS zaznaczył, że likwidacja wojskowego wymiaru sprawiedliwości nie może być procesem nagłym, ale _ trzeba to załatwić _. Leszek Miller z kolei uważa, że jedyną kompetentną osobą w temacie jest prokurator generalny.

Zwrócił uwagę, że od czasów PRL liczebność polskiej armii bardzo się zmniejszyła: - _ Wojsko polskie w tym czasie, kiedy je nazywano (choć to nie była oficjalna nazwa) Ludowym Wojskiem Polskim, liczyło 400 tysięcy żołnierzy, plus różne inne jednostki. Dzisiaj liczy 100. Nie ma żadnego powodu, żeby sądownictwo nadal istniało _- powiedział Kaczyński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Źródło: IAR

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, Naczelny Prokurator Wojskowy powinien podać się do dymisji. - _ Gdyby w Polsce obowiązywały reguły państwa demokratycznego, oparte o zasady odpowiedzialności, o te zasady, które wyrastają z tzw. kultury rycerskiej, mielibyśmy o czym rozmawiać. Ale one zupełnie nie występują _ - dodał.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Źródło: IAR

Prezes PiS powtórzył, że w związku z katastrofą smoleńską ogromna część obecnej ekipy władzy nie powinna w ogóle uczestniczyć w życiu publicznym.

Zdaniem Leszka Millera, jedyną kompetentną osobą, która powinna wypowiadać się na temat wczorajszych zdarzeń, jest prokurator generalny Andrzej Seremet. Były premier poinformował, że na czwartek minister sprawiedliwości Jarosław Gowin zaprosił go na spotkanie. Rozmowa ma dotyczyć połączenia prokuratury wojskowej i cywilnej. Miller przyznał, że popiera takie rozwiązanie.

Szef SLD powiedział, że wczoraj mieliśmy do czynienia z tragicznym przypadkiem i - jego zdaniem - prokurator generalny powinien odnieść się do tej sprawy:

- _ Nie ma bardziej odpowiedniego człowieka do wyjaśnienia tej sprawy i jej ostatecznego zakończenia, jak prokurator generalny. Pan Serement nie może czuć się zwolniony z odpowiedzialności i z działań, które będą szkoły w kierunku uspokojenia sytuacji _ - powiedział.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA MILLERA:

Źródło: IAR

Miller zaznaczył, że nie wie, jakie relacje łączą prokuratora generalnego i naczelnego prokuratora wojskowego, ale bez wątpienia - jak zaznaczył polityk - obydwaj panowie muszą ze sobą współpracować.

- _ Jeżeli ktoś nie chce współpracować, to niech zrezygnuje ze swojego stanowiska. Państwo to nie jest zabawka. Obywatele to nie są ludzie, którymi można pogardzać. Opinia publiczna ma prawo dokładnie się orientować w sytuacji, a obowiązkiem przedstawicieli różnych instytucji państwowych jest współpraca, a nie obrażanie się i dąsanie wzajemnie na siebie _ - podsumował Miller.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA MILLERA:

Źródło: IAR

Premier Donald Tusk jutro odniesie się do sytuacji w prokuraturze. Poinformował o tym rzecznik rządu Paweł Graś za pośrednictwem Twittera. Chodzi o konflikt pomiędzy Prokuraturą Generalną i Naczelną Prokuraturą Wojskową oraz wczorajsze postrzelenie się w przerwie konferencji prasowej przez prokuratura Mikołaja Przybyła.

Więcej o sytuacji w prokuraturze czytaj w Money.pl
Dramat w Poznaniu, a Tusk na urlopie. _ Jak cesarz, ma klawe życie _ Jarosław Kaczyński wezwał premiera do powrotu do obowiązków.
Pierwszy wywiad po próbie samobójczej. _ Chciałem się zabić, ktoś przeszkodził _ _ - Wiem, że za moją głowę była nagroda miliona złotych. Mogłem się pogodzić z tym, że zabito mi psa. Nie mogłem się pogodzić z bezpodstawnym atakiem - _powiedział prokurator Przybył.
Konflikt prokuratur. Spotkają się z prezydentem Andrzej Seremet i Krzysztof Parulski mają rozmawiać z prezydentem o samobójczej próbie prok. Mikołaja Przybyła. Przybył został zoperowany w Poznaniu, jego stan jest dobry.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)