Notowania

wybory 2011
22.02.2011 15:51

Kaczyński: "nie" wyborom, "nie" obchodom

Prezes PiS uważa, że dwudniowe wybory nie zwiększą frekwencji, może za to dojść do przecieków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że dwudniowe wybory parlamentarne nie są _ dobrym pomysłem _. Według niego takie głosowanie nie wpłynęłoby w znaczący sposób na frekwencję.

Kaczyński pytany w Szczecinie przez dziennikarzy, co myśli o przeprowadzeniu wyborów parlamentarnych w ciągu dwóch dni, odparł: _ - Wiadomo, że po pierwszym dniu będą znane wyniki badań (sondażowych), przynajmniej różne ośrodki polityczne będą je znały. I możemy mieć do czynienia z przedsięwzięciami, które w gruncie rzeczy zakłócą ciszę wyborczą, choćby z akcjami w internecie _ - powiedział.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t85441.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/beda;dwudniowe;wybory;i;jednomandatowe;okregi,57,0,710713.html) Będą dwudniowe wybory i jednomandatowe okręgi?
Zaznaczył, że w wyborach chodzi o to, by obywatele mogli wyrazić swoje poparcie dla poszczególnych list wyborczych w sposób wolny i bez jakichkolwiek nacisków. Kaczyński, jak mówił, nie sądzi, by dwudniowe wybory w znaczący sposób wpłynęły na frekwencję. Możliwość dwudniowego głosowania w wyborach wprowadzono w uchwalonym niedawno Kodeksie wyborczym.

Lider PiS indagowany, czy po wyborach jest możliwa koalicja PiS i PO, odparł, że może odpowiedzieć na to pytanie, jeśli usłyszy od kierownictwa Platformy, że bierze taką koalicję pod uwagę.

Według Kaczyńskiego dotychczas obowiązuje _ koncepcja anihilacji PiS, więc trudno z tymi, którzy chcą nas anihilować, zawierać koalicję _. Jak dodał, jeśli by PO oświadczyła, że była w błędzie, _ moglibyśmy rozmawiać _. Zauważył jednak, że w kwestii programu obie partie bardzo się różnią.

Prezes PiS był też pytany, czy zamierza uczestniczyć 10 kwietnia w uroczystych obchodach pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej, które rodziny tragicznie zmarłych planują zorganizować na płycie lotniska wojskowego w Warszawie.

J. Kaczyński powiedział, że nie będzie w nich uczestniczył, bo _ nasza tradycyjna uroczystość zaczyna się o ósmej _ (10. dnia każdego miesiąca politycy PiS biorą udział we mszy św. w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu, która odprawiana jest o godz. 8, a potem składają wieńce przed Pałacem Prezydenckim)._ - Gdybym nawet chciał być na początku uroczystości (na lotnisku), to już bym nie dojechał na ósmą _ - wyjaśnił prezes PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polacy;chca;wspolnej;rocznicy;smolenska;prezes;pis;nie,204,0,770764.html) Polacy chcą wspólnej rocznicy Smoleńska. Prezes PiS nie 70 proc. badanych chce wspólnych obchodów katastrofy. Jarosław Kaczyński chce zorganizować oddzielne uroczystości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t95384.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ruch;im;lecha;kaczynskiego;w;kwietniu,37,0,769317.html) Ruch im. Lecha Kaczyńskiego w kwietniu W tym czasie ma mieć miejsce zjazd założycielski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/228/t115940.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;to;jest;tak;niesmaczne;ze;az;sie;odechciewa;,148,0,710548.html) Tusk: To jest tak niesmaczne, że aż się odechciewa... Premier uważa za _ rzecz z gruntu nieprzyzwoitą, to co wyprawia wokół katastrofy smoleńskiej grupa polityków związana z PiS. _
Tagi: wybory 2011, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz