Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Julia Tymoszenko pozostanie w celi

Kijowski Najwyższy Sąd nie uchylił wyroku skazującego byłą premier Ukrainy na 7 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)

*Kijowski Najwyższy Sąd do spraw Cywilno-Karnych nie uchylił wyroku skazującego Julię Tymoszenko na 7 lat więzienia za błędy proceduralne przy podpisywaniu umów gazowych z Rosją w 2009 roku. Wyrok zapadł w październiku zeszłego roku. *

Dzisiejsza decyzja oznacza, że sprawa została rozpatrzona przez wszystkie możliwe instancje na Ukrainie. Pozwala to adwokatom na zwrócenie się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu ze skargą dotyczącą właśnie wyroku w sprawie gazowej.

Od wczoraj ta instytucja rozpatruje inną skargę Julii Tymoszenko: na bezprawne - jej zdaniem - aresztowanie rok temu i złe warunki panujące w stołecznym areszcie śledczym.

Kijowski Najwyższy Sąd do spraw Cywilno-Karnych rozpoczął rozpatrywanie sprawy dopiero 16 sierpnia, gdy prokuratorzy zrezygnowali ze swojego żądania, aby była premier brała osobiście udział w rozprawach. Stawiali je od maja, czyli od momentu, gdy miał rozpocząć się proces.

Sama Julia Tymoszenko i jej adwokaci wielokrotnie podkreślali, że nie mają nic przeciwko temu, aby skazanej nie było na sali sądowej, a odkładanie rozpatrzenia sprawy ma jedynie na celu uniemożliwianie złożenia skargi w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

Czytaj więcej w Money.pl
Tymoszenko jeszcze poczeka na wyrok Sąd Najwyższy w Kijowie zakończył przesłuchania stron w rozprawie kasacyjnej od wyroku siedmiu lat więzienia dla byłej premier Ukrainy.
Tymoszenko odzyska wolność? To jej szansa Kijowski sąd rozpatruje sprawę kasacyjną byłej premier Ukrainy. Dotyczy ona ewentualnego uchylenia wyroku skazującego na 7 lat więzienia.
Tagi: julia tymoszenko w więzieniu, tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz