Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
01.10.2012 06:27

"Jesus Christ Superstar" to dzieło obraźliwe?

Pewien rosyjski teatr muzyczny zawiesił sprzedaż biletów na znany musical Andrew Lloyda Webbera w oczekiwaniu na decyzję prokuratury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Pewien rosyjski teatr muzyczny zawiesił sprzedaż biletów na znany musical Andrew Lloyda Webbera w oczekiwaniu na decyzję prokuratury, która rozpatruje wniosek kilkunastu prawosławnych: _ uznali oni dzieło za obraźliwe _.

Dyrekcja teatru w Rostowie nad Donem czeka na decyzję prokuratury; ma ona zapaść dzisiaj. We wniosku 18 osób zażądało odwołania tego musicalu, nazywanego też operą rockową, którego najbliższe przedstawienie miało się odbyć 18 października.

_ - Według nas postać Chrystusa jest potraktowana w tej operze w sposób kłamliwy z punktu widzenia chrześcijaństwa _ - napisał jeden z autorów listu do prokuratury; jego słowa zacytowały liczne rosyjskie media internetowe.

_ - Jeśli to ma być wystawiane, powinno otrzymać zgodę Patriarchatu _ - dodał, podkreślając, że ta opera rockowa to _ profanacja _. Spektakl przygotowany przez zespół z Sankt Petersburga już czterokrotnie był pokazywany w Rostowie nad Donem. _ Jesus Christ Superstar _ - musical z przełomu lat 1969/70 z muzyką Andrew Lloyda Webbera i tekstami Tima Rice'a - opowiada o ostatnim tygodniu życia Chrystusa.

Miejscowy przedstawiciel Kościoła prawosławnego Igor Pietrowski powiedział w telewizji, że sygnatariusze listu wyrazili swój prywatny punkt widzenia, którego Cerkiew nie podziela.

W środę do Dumy, izby niższej parlamentu Rosji, wniesiono projekt ustawy wprowadzającej odpowiedzialność karną za obrazę uczuć religijnych obywateli i bezczeszczenie świątyń.

To odpowiedź na akcję członkiń punkrockowej grupy Pussy Riot, które w lutym tego roku w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _. Swój występ nazwały _ modlitwą punkową _. Zostały skazane za to na dwa lata kolonii karnej. Dzisiaj sąd ma rozpatrzyć ich skargę apelacyjną.

Czytaj więcej w Money.pl
Pussy Riot wyjdą na wolność? Zależy od... Rosyjska Cerkiew prawosławna zaapelowała, by sąd przy orzekaniu w sprawie członkiń grupy Pussy Riot wziął pod uwagę ich ewentualną skruchę.
Kolejny sąd nad artystkami z Pussy Riot Wcześniej sąd rejonowy w Moskwie uznał ich występ w soborze za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną" i skazał je na dwa lata pozbawienia wolności w kolonii karnej.
Partner skazanego oligarchy posiedzi dłużej Sąd Obwodowy w Archangielsku na północy Rosji zdecydował, że dawny partner biznesowy Michaiła Chodorkowskiego, jednak nie wyjdzie z łagru w 2013 roku.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz