Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jednoczenie prawicy nawet bez Gowina

0
Podziel się:

Zdaniem Adama Hofmana, to Jarosław Gowin zerwał rozmowy zjednoczeniowe z PiS. Według rzecznika poszło o pieniądze.

Jednoczenie prawicy nawet bez Gowina
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Mimo braku porozumienia PiS z liderami małych partii kongres zjednoczeniowy prawicy odbędzie się. Potwierdził to rzecznik PiS Adam Hofman. Dodał, że do liderów Solidarnej Polski i Polski Razem została wysłana oferta polityczna oraz zaproszenia na sobotnią konwencję. _ - Mam nadzieję, że te ugrupowania się pojawią - _powiedział. Jarosław Gowin przekonuje, że to nie koniec rozmów.

Zdaniem Hofmana Jarosław, to Gowin zerwał wczorajsze rozmowy zjednoczeniowe z PiS. Według rzecznika Prawa i Sprawiedliwości poszło o pieniądze. Jarosław Gowin miał zażądać, by PiS finansowała w przyszłości jego partię.

_ - Nie jesteśmy zainteresowani finansowaniem rozbieżności, innych partii. Jesteśmy zainteresowani zjednoczoną prawicą - _mówił Hofman i ponowił zaproszenie dla _ gowinowców _ na sobotnie spotkanie.

Rzecznik PiS zapewnił, że konwencja odbędzie się - bez względu na to, czy przyjdą na nią Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro. Tłumaczy, że będą tam inne ugrupowania - pozaparlamentarne.

Gowin mówi, że było dobrze, ale coś się popsuło

Zdaniem Jarosława Gowina rozmowy nie zostały zerwane. Gowin zdementował też informację, że _ poszło o pieniądze i miejsca na listach _. Wwedług niego być może potrzeba więcej czasu na negocjacje.

Wszystko było na dobrej drodze i nagle coś się popsuło. Po wczorajszym spotkaniu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim lider Polski Razem Jarosław Gowin uznał, że bardziej cofnąć się nie może i widocznie na rozmowy o wielkiej prawicy potrzeba więcej czasu.Jarosław Gowin zdementował rano trzy informacje: że rozmowy zostały zerwane, że poszło o pieniądze i, że poszło o miejsca na listach wyborczych.

Podkreślił, że Polska Razem jest gotowa współpracować i - jeżeli powstanie obóz wielkiej prawicy, na czym bardzo mu zależy - gotów jest startować z ostatniego miejsca w Krakowe.

Jednocześnie powiedział, że waunkiem jego uczestnictwa w procesie jednoczenia prawicy jest zachowanie odrębności Polski Razem i uwzględnieniem istotnych elementów programu gospodarczego tej partii. Jarosław Gowin dodał, że _ pewne rzeczy, które uważał za uzgodnione - okazały się nadal otwartymi _.

O tym, czy Polska Razem będzie uczestniczyć organizowanej przez PiS Konwencji Zjednoczeniowej Organizacji i Środowisk Patriotycznych zadecyduje prezydium Polski Razem. Na razie wygląda na to, że w imprezie weźmie udział tylko PiS i koła Gazety Polskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobro otrzymał od szefa PiS "pewne propozycje" - _ Jeśli Kaczyński ich nie rozwinie w sensowny sposób, to nic z tego nie będzie _ - ostrzegają politycy Solidarnej Polski.
Gowin zrywa z PiS. Poszło o pieniądze? Według nie potwierdzonych jeszcze oficjalnie doniesień, Jarosław Kaczyński podczas spotkania z Jarosławem Gowinem wycofał się z większości dotychczasowych ustaleń.
W sobotę prawica się zjednoczy. Bez Ziobry? Zaproszenia nie otrzymali Janusz Korwin-Mikke i Zbigniew Ziobro.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)