Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
armia izraelska
16.12.2014 17:05

Izrael: Fiasko pocisku Arrow 3

Załoga obsługująca Arrow 3 wstrzymała procedurę startową po tym gdy aparatura broni nie wykryła nadlatującej rakiety, którą miała przechwycić.

Podziel się
Dodaj komentarz
(U.S.Navy/public domain)
Podobny pocisk, Arrow 2

Najnowszy izraelski pocisk rakietowy nie przeszedł pierwszego testu polegającego na przechwyceniu nadlatującego obiektu - poinformowały służby bezpieczeństwa. Arrow jest jednym z elementów izraelskiej tarczy antyrakietowej.

Załoga obsługująca pocisk Arrow 3 wstrzymała procedurę startową po tym gdy aparatura broni nie wykryła nadlatującej rakiety, którą miała przechwycić.

_ - Odliczaliśmy już czas do startu, a potem nic się nie stało. Podjęliśmy decyzję (o powstrzymaniu odpalenia), aby nie marnować rakiety przechwytującej _ - poinformowały źródła agencji Reuters.

Izraelskie ministerstwo obrony nie skomentowało doniesień o fiasku pierwszych testów pocisków przechwytujących. Podkreśliło jednak w oświadczeniu, że _ w ramach przygotowań do przyszłych operacji przechwytywania wystrzelono pocisk-cel, który leciał zgodnie z wyznaczoną trasą _.

Arrow 3 są zaprojektowane do lotów powyżej ziemskiej atmosfery, gdzie mogą atakować wyznaczone cele. Dzięki temu można bezpiecznie neutralizować wrogie pociski balistyczne z głowicami uzbrojonymi w broń masowego rażenia.

Projekt Arrow jest wspólnie finansowany przez Izrael i Stany Zjednoczone w ramach obrony przed arsenałami rakietowymi Syrii i Iranu. Izraelski system tarczy antyrakietowej ma w przyszłości zabezpieczyć kraj przed atakami ze strony takich państw jak Iran czy Syria.

Czytaj więcej w Money.pl
Afrykanki z dziećmi protestują w Izraelu Na początku grudnia po burzliwej debacie izraelski parlament przyjął nową ustawę o imigrantach, krytykowaną przez obrońców praw człowieka.
Obława na antyarabskich terrorystów 10 zatrzymanych osób należy do ekstremistycznej grupy Lehawa, wrogiej wobec Palestyńczyków.
Oskarżają Izrael o zabójstwo ministra. Gaz? Rzecznik rządu Autonomii Palestyńskiej stwierdził, że po wynikach sekcji zwłok, istnieje pewność, że to Izrael jest odpowiedzialny za śmierć ministra. Przyczyną śmierci - uderzenie i zatrucie gazem łzawiącym.
Tagi: armia izraelska, arrow, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz