Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Islamska rebelia w Tajlandii. Krwawe zabójstwo

0
Podziel się:

W regionie, w którym doszło do ataku, od 10 lat trwa islamska rebelia.

Islamska rebelia w Tajlandii. Krwawe zabójstwo
(uberzombie/CC/Flickr)

Trzej bracia w wieku 6, 9 i 11 lat zostali zastrzeleni na południu Tajlandii, gdy wracali do domu z rodzicami - poinformowała policja. W regionie, w którym doszło do ataku, od 10 lat trwa islamska rebelia.

40-letni ojciec chłopców powiedział dziennikowi _ Bangkok Post _, że ukryci w lesie napastnicy ostrzelali rodzinę z karabinów maszynowych, gdy ta wchodziła do domu po powrocie z miejscowego meczetu. Rodzice chłopców zostali ranni.

Do ataku doszło w poniedziałek wieczorem w miejscowości Palukasamoh, położonej w prowincji Narathiwat. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia.

Policja o zastrzelenie trzech braci podejrzewa islamskich separatystów. Często za cele swych ataków wybierają oni muzułmanów, których uważają za zwolenników władz.

W wyniku islamskiej rebelii w południowych prowincjach Tajlandii od stycznia 2004 roku zginęło około 6 tys. osób, zarówno buddystów jak i muzułmanów. Mimo rozmieszczenia na tych terenach 40 tys. przedstawicieli sił bezpieczeństwa, prawie codziennie dochodzi tam do strzelanin, zabójstw i zamachów bombowych.

Islamscy rebelianci z południa Tajlandii nie należą do globalnego ruchu dżihadu, lecz buntują się przeciwko dyskryminacji Malajów oraz muzułmanów w zamieszkanej głównie przez buddystów Tajlandii. Domagają się utworzenia państwa islamskiego, w którego skład wchodziłyby trzy prowincje: Pattani, Jala i Narathiwat. Regiony te zostały przyłączone do Tajlandii na początku XX wieku, a muzułmanie stanowią ok. 80 procent mieszkańców tych obszarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w Tajlandii częściowo przerwane Nie można głosować w 42 z 333 okręgów wyborczych. Rząd poinformował, że decyzję podjął ze względów bezpieczeństwa.
Jest termin wyborów na Tajlandii Jeszcze wczoraj Komisja Wyborcza apelowała o odroczenie wyborów w obawie, że głosowanie może dodatkowo zaostrzyć sytuację w kraju.
Strzelanina w Tajlandii. Dwie osoby ranne _ - Ktoś strzelał. Ranny został protestujący a także mężczyzna, który otworzył ogień - _ powiedział przywódca antyrządowych protestów Chumpol Jumsai.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)