Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Islamscy ekstremiści uprowadzili 60 dziewcząt i 31 chłopców

0
Podziel się:

Nigeryjskie siły bezpieczeństwa zaprzeczają, że doszło do porwania.

Islamscy ekstremiści uprowadzili 60 dziewcząt i 31 chłopców
(Photoshot/REPORTER)

Według świadków islamscy ekstremiści uprowadzili 60 dziewcząt i kobiet oraz 31 chłopców na północnym wschodzie Nigerii - poinformowała agencja Associated Press. Nigeryjskie siły bezpieczeństwa zaprzeczają, że doszło do porwania.

AP zastrzega, że nie ma możliwości potwierdzenia w niezależnych źródłach doniesień świadków z Kummabzy, leżącej 150 km od Maiduguri, stolicy stanu Borno, gdzie islamscy terroryści z ugrupowania Boko Haram mają swoje liczne bazy.

Przedstawiciel lokalnego ugrupowania zwalczającego Boko Haram powiedział we wtorek AP, że porwanie miało miejsce w sobotę. Podczas tego ataku zginęły cztery osoby.

Boko Haram domaga się uwolnienia przetrzymywanych przez nigeryjskie władze członków swego ugrupowania w zamian za zakładników. Wciąż nieznany jest los ponad 200 dziewcząt porwanych 15 kwietnia w północno-zachodniej Nigerii przez islamistów z ugrupowania Boko Haram.

Nigeryjski rząd i wojsko krytykowane są za zbyt opieszałą reakcję na ostatnie porwania.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaginęło 219 dziewczynek. Ich los jest nieznany Od uprowadzenia minęły ponad dwa miesiące. Do rodzin powróciło 57 uczennic.
Kilkudziesięciu zabitych po krwawym ataku Uzbrojeni napastnicy, prawdopodobnie islamiści z Boko Haram, zabili kilkudziesięciu mieszkańców trzech wiosek na północnym wschodzie Nigerii.
Jest przełom w sprawie porwania uczennic Marszałek zapewnił, że wojsko nie użyje siły, by uratować dziewczęta, ponieważ zagrażałoby to ich życiu - informuje państwowa agencja prasowa Nigerii.
Porwano 200 uczennic. Zostaną sprzedane? Swoją pomoc w uwolnieniu dziewcząt zadeklarowały Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)