Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Imigranci w Niemczech będą mówili tylko po niemiecku? Prasa drwi

0
Podziel się:

Komentatorzy najważniejszych gazet piszą o absurdalnym pomyśle i oskarżają polityków CSU o populizm.

Imigranci w Niemczech będą mówili tylko po niemiecku? Prasa drwi
(Cezary Piwowarski/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Media krytykują współrządzącą tym krajem chadecką partię CSU. Komentatorzy najważniejszych gazet piszą o absurdalnym pomyśle i oskarżają polityków CSU o populizm.

Komentator dziennika _ Sueddeutsche Zeitung _ zarzuca politykom CSU, że w rzeczywistości zaniedbują sprawę integracji imigrantów i wykorzystują niechęć wobec przyjezdnych. Tak samo jak w sprawie opłat za autostrady dla obcokrajowców.

Komentator _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _ zauważa, że CSU chce zabezpieczyć swoje prawe skrzydło przed narastającą konkurencją. W domyśle - przed eurosceptyczną Alternatywą dla Niemiec. Dziennik _ Die Welt _ nazywa propozycję CSU absurdalną i paniczną.

Bawarska partia CSU jest najmniejszym członkiem tak zwanej wielkiej koalicji, która obecnie rządzi Niemcami. Politycy ugrupowania znani są z konserwatywnych poglądów. Propozycja CSU, aby imigranci mówili w domach po niemiecku, została już ostro skrytykowana przez współrządzących krajem socjaldemokratów, a także przez opozycję.

Czytaj więcej w Money.pl
Zginęła, bo chciała obronić dwie nastolatki W zeszły piątek lekarze stwierdzili u pacjentki śmierć mózgu. Rodzice Tugce podjęli wówczas decyzję o odłączeniu jej od urządzeń podtrzymujących życie.
Partia w "krainie absurdu". Chcą wprowadzić... Z takim pomysłem wyszła bawarska CSU.
Polacy i Niemcy razem przeciwko przestępczości Jutro rozpoczynają zajęcia między innymi z prawa oraz zasad współpracy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)