Notowania

prawo
24.11.2012 13:53

Hazard w Bułgarii. Mają plan, jak go ograniczyć

Do parlamentu wpłynął projekt obowiązkowego deklarowania przed fiskusem i opodatkowania wygranych z loterii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisegagne/iStockphoto)

W Bułgarii panuje prawdziwa hazardowa gorączka - pisze popularny dziennik _ 24 czasa _. Niezależnie od kryzysu i zredukowanych dochodów co roku w kraju przybywają dwa nowe kasyna i 50 salonów gier.

Według danych, przekazanych dziennikowi przez państwową komisję ds. hazardu, w Bułgarii obecnie działa 26 kasyn, 805 salonów gier hazardowych oraz 33 salonów do gry w bingo.

Najwięcej kasyn jest w Sofii, Płowdiwie, południowo-zachodnim Błagojewgradzie, znajdującym się niedaleko granicy z Turcją Haskowie oraz w Burgasie i Warnie nad Morzem Czarnym. Przyciągają one turystów z Turcji, Grecji, Izraela, Rosji, gdzie hazard jest albo zakazany, albo silnie ograniczony.

W walce o klientów aktywnie uczestniczą telewizje. Corocznie Państwowa Komisja ds. hazardu wydaje trzy zezwolenia na takie gry.

Do tego Bułgarzy i osoby, przebywające w kraju, mają dostęp do 40 tys. hazardowych stron internetowych. Z tej liczby 4 tys. są bezpośrednio kierowane do mieszkańców Bułgarii.

Bułgarskie władze próbują - na razie nieskutecznie - wprowadzić regulacje finansowe w tej dziedzinie. Do parlamentu wpłynął projekt obowiązkowego deklarowania przed fiskusem i opodatkowania wygranych z loterii. Projekt zakłada również zalegalizowanie internetowych gier hazardowych. Oznaczałoby to ściślejszą kontrolę. Na razie jednak są to tylko projekty, a zdaniem ekspertów hazard, w tym internetowy, wciąga coraz silniej młode pokolenie.

Czytaj więcej w Money.pl
Nikt nie chce tu pracować. Nawet b. prezydent Odmówił objęcia urzędu tłumacząc się pracą na rzecz fundacji Billa Clintona.
Dostała nagrodę, bo wyłączyła automaty do gry Władze Cremony, które od dłuższego czasu prowadzą walkę z hazardem, postanowiły docenić postawę kobiety.
Na klęsce Romneya najwięcej stracił... właściciel sieci kasyn Sheldon Adelson, przedsiębiorca z Nevady, właściciel jednej z największych w Stanach Zjednoczonych sieci kasyn, stracił na wyborach 54 mln dolarów.
Tagi: prawo, hazard, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz