Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hamas protestuje przeciw aresztowaniom dokonywanym przez władze Autonomii

0
Podziel się:

Jak wynika z protestu ogłoszonego przez islamistyczny Hamas, wśród aresztowanych jest m.in. 91 członków tej organizacji i Dżihadu Islamskiego, 194 osoby należące do innych ugrupowań i 42 studentów.

Nie ustają niepokoje na Zachodnim Brzegu
Nie ustają niepokoje na Zachodnim Brzegu (PAP/EPA)

Islamski ruch Hamas rządzący od 2007 roku w Strefie Gazy zaprotestował przeciwko masowym aresztowaniom wśród jego członków i sympatyków dokonywanym na Zachodnim Brzegu przez władze Autonomii Palestyńskiej. Od stycznia do końca marca zatrzymano 357 osób.

Jak wynika z protestu ogłoszonego przez islamistyczny Hamas, wśród aresztowanych jest m.in. 91 członków tej organizacji i Dżihadu Islamskiego, 194 osoby należące do innych ugrupowań i 42 studentów.

Władze Autonomii Palestyńskiej zatrzymały również 30 osób, które zwolniono wcześniej z więzień w geście dobrej woli wobec Hamasu.

Zerwanie między Fatahem prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa i Hamasem nastąpiło w 2007 roku, gdy Hamas przejął siłą władzę w Strefie Gazy, skąd usunął przemocą przedstawicieli władz Autonomii Palestyńskiej.

Od tego czasu obie strony podejmowały kilkakrotnie bezskuteczne próby pojednania.

Według przedstawicieli Hamasu niektórzy spośród aresztowanych byli poddawani torturom.

Czytaj więcej w Money.pl
Izraelskie wojsko zów na Zachodnim Brzegu Izraelscy żołnierze próbowali aresztować poszukiwanego bojownika radykalnego Hamasu - poinformowały źródła palestyńskie i izraelskie.
Izrael odejdzie z Zachodniego Brzegu za 3 lata? Dzięki porozumieniu pokojowemu Izrael zostałby uznany przez _ 57 państw arabskich i muzułmańskich, od Mauretanii do Indonezji. _
Izrael zbuduje kolejne osiedla w Palestynie Tel Awiw planuje zbudowanie kolejnych 1400 domów na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)