Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gwałt zbiorowy w Indiach. Wyrok dla nieletniego sprawcy odłożony

0
Podziel się

Sąd zdecydował się odłożyć wydanie wyroku, ponieważ ma jeszcze wysłuchać petycji w sprawie prawnej definicji osoby niepełnoletniej.

Gwałt zbiorowy w Indiach. Wyrok dla nieletniego sprawcy odłożony
(gopal1035/CC/Flickr)
bEqobucB

Wyrok w sprawie jednego ze sprawców brutalnego gwałtu zbiorowego na studentce został odłożony do 19 sierpnia. Napastnik nie był pełnoletni, gdy dopuścił się przestępstwa - poinformował adwokat oskarżonego Rajesh Tiwari.

Sąd zdecydował się odłożyć wydanie wyroku, ponieważ ma jeszcze wysłuchać petycji w sprawie prawnej definicji osoby niepełnoletniej - poinformował Tiwari.

Oskarżony miał 17 lat w grudniu 2012 roku, gdy dopuścił się gwałtu. Indyjskie prawo zabrania ujawniania jego tożsamości, choć ukończył już 18 lat. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności, które spędziłby w zakładzie poprawczym.

bEqobucD

Ofiarą tego przestępstwa był 23-letnia studentka fizjoterapii, która została brutalnie zgwałcona, a następnie dotkliwie pobita. Po dwóch tygodniach młoda kobieta zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Sprawa wywołała w Indiach falę oburzenia i protestów ulicznych.

Zgodnie z oficjalnymi statystykami średnio co 14 godzin w Delhi dochodzi do gwałtu, a kobiety w całym Indiach narażone są na zastraszanie i przemoc o podłożu seksualnym.

Czytaj więcej w Money.pl
Dożywocie dla sprawców zbiorowego gwałtu Sześciu Indusów sądzonych w sprawie zbiorowego gwałtu na 39-letniej szwajcarskiej turystce zostało dzisiaj skazanych - podała indyjska agencja PTI.
Wyrok za gwałt zbiorowy przełożony! Zgwałcona studentka zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.
Podejrzany o gwałt na studentce nie żyje Ram Singh był kierowcą autobusu w Delhi, w którym młoda kobieta została 16 grudnia 2012 roku zgwałcona i pobita.
bEqobude
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)