Notowania

prawo
03.02.2013 11:13

Grupa "Szkatuły". Zatrzymano 9 przestepców

Grupa Szkatuły na początku XXI wieku była uznawana za jedną z groźniejszych w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(filo/iStockphoto)

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali dziewięć osób powiązanych z grupą przestępczą ujętego w 2011 r. Rafała S. ps. Szkatuła. Grupa specjalizowała się w przemycie oraz rozprowadzaniu narkotyków.

Do zatrzymań doszło na terenie trzech województw: mazowieckiego, pomorskiego i małopolskiego. _ Wśród zatrzymanych są nie tylko organizatorzy procederu, ale także kurierzy i dilerzy narkotykowi _ - powiedziała Grażyna Puchalska z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Jak dodała, dzięki działaniom CBŚ i Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie udowodniono im wprowadzenie do obrotu m. in. 70 kg amfetaminy, 23 kg kokainy oraz 12 kg marihuany.

_ Ponadto grupa miała na swoim koncie wwiezienie do Polski z Litwy ok. 300 litrów BMK - substancji niezbędnej do produkcji amfetaminy _ - powiedziała Puchalska.

Z informacji policji wynika, że do tej pory funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 87 osób powiązanych z grupą _ Szkatuły _. Przypisuje się im popełnienie ponad pół tysiąca przestępstw. Wobec 74 zatrzymanych sądy zastosowały areszty.

Grupa _ Szkatuły _ na początku XXI wieku była uznawana za jedną z groźniejszych w Warszawie. Sam Rafał S. był numerem jeden na policyjnej liście najbardziej poszukiwanych przestępców. Szukano go przez 10 lat; wystawiono za nim osiem listów gończych i dwa Europejskie Nakazy Aresztowania. Został zatrzymany w maju 2011 r..

W październiku 2011 roku sąd skazał go na karę 5,5 roku więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą _ śródmiejsko-wolską _, a w lutym 2012 roku ruszył jego kolejny proces, w którym jest oskarżony o podżeganie do zabójstwa Tomasza S., pseud. Komandos. Zamachu dokonano 31 maja 2002 r. w centrum handlowym Klif w Warszawie na oczach około 100 osób. Zginęło wtedy dwóch gangsterów, trzeci został ranny. _ Komandos _ uciekł, ale zastrzelono go kilka miesięcy później - w sierpniu 2002 r. na stacji benzynowej przy ul. Radzymińskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Uciekł ze Szwecji i wpadł w ręce policji Policja zatrzymała Krzysztofa J., który skazany w Szwecji na 10 lat więzienia za przemyt narkotyków nie wrócił z przepustki i ukrywał się w Polsce.
Rozbili szajkę narkotykową. 8 osób w więzieniu Grupę przestępczą, która miała wprowadzić na rynek kilkaset kilogramów narkotyków, rozbili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Kokaina zatrzymana, banany popłynęły do zoo Przechwycenie wielkiej partii kokainy okazało się dobrą wiadomością dla zwierząt w ogrodzie zoologicznym w Rotterdamie. Narkotyk, ukryty między skrzynkami bananów, zatrzymano, natomiast banany trafiły do małp w zoo Blijdorp.
Tagi: prawo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz