Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Generał Keith Alexander broni systemów inwigilacji obywateli

0
Podziel się:

Szef National Security Agency (NSA) gen. Keith Alexander broni systemów inwigilacji obywateli.

Generał Keith Alexander broni systemów inwigilacji obywateli
(National Security Agency/Public Domain/Wikimedia)

Dzięki polegającym na zbieraniu danych programom amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA) i innym danym wywiadowczym udało się zapobiec ponad 50 atakom terrorystycznym od 11 września 2001 roku - oświadczył szef NSA.

- _ W ostatnich latach te programy, wraz z innymi danymi wywiadowczymi, ochroniły USA i naszych sojuszników przed atakami terrorystycznymi na całym świecie, w tym pomogły zapobiec potencjalnym zdarzeniom terrorystycznym ponad 50 razy od 11 września 2011 roku _ - powiedział Alexander, zeznając przed komisją ds. wywiadu Izby Reprezentantów.

Zapowiedział, że agencje wywiadowcze przekażą komisji dokumenty o tych przypadkach podczas zamkniętego posiedzenia w środę. Dodał, że będzie mówił w swoich zeznaniach o dwóch udaremnionych planach ataków.

Przed komisją Izby Reprezentantów wystąpił również we wtorek wicedyrektor FBI Sean Joyce. Oświadczył, że prowadzona przez NSA inwigilacja połączeń telefonicznych i internetu zapobiegła planom zamachu bombowego na nowojorską giełdę papierów wartościowych (NYSE).

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m273786.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/afera;prism;fbi;sie;tlumaczy;to;nie;inwigilacja,14,0,1326094.html) *FBI się tłumaczy: To nie inwigilacja * _ Zbierane dane o rozmowach telefonicznych mogą być wykorzystane tylko do walki z terroryzmem, a nie innych śledztw. O ile mi wiadomo _. Praktyki NSA, w tym program inwigilacji elektronicznej PRISM, ujawnił ostatnio były pracownik CIA Edward Snowden. Przekazał on _ Guardianowi _ i _ Washington Post _ informacje o szeroko zakrojonej inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez NSA, polegającej na zbieraniu tajnych danych z serwerów dziewięciu firm internetowych, m.in. Google, Facebook, Yahoo, YouTube, AOL.

Przedstawiciele administracji USA uważają, że inwigilacja jest zgodna z amerykańskim prawem i konieczna w wojnie z terroryzmem.

Czytaj więcej w Money.pl
Kongres niepewny w ocenie inwigilacji Niektórzy politycy przyznają, że nie mieli pojęcia o skali tajnych programów.
"Guardian" ujawnił sprawcę przecieku o PRISM To za jego sprawą do mediów przedostały się informacje, że amerykański rząd inwigiluje obywateli na ogromną skalę.
Protestują przeciwko elektronicznej inwigilacji Protest zorganizowano na Checkpoint Charlie, tzn. na dawnym przejściu granicznym między NRD a Berlinem Zachodnim.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)