Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
geje
23.05.2013 18:57

Geje zagrażają bezpieczeństwu narodowemu. Nie dla parady w Kijowie

Okręgowy sąd administracyjny w stolicy Ukrainy wydał zakaz demonstrowania w centrum miasta w najbliższą sobotę, kiedy oczekiwany był Marsz Równości

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brazil2/iStockphoto)

Na wniosek władz miejskich Kijowa okręgowy sąd administracyjny w stolicy Ukrainy wydał w czwartek zakaz demonstrowania w centrum miasta w najbliższą sobotę, kiedy oczekiwany był Marsz Równości środowisk homoseksualnych.

Kijowskie władze uzasadniły swój wniosek obawą o bezpieczeństwo mieszkańców i gości stolicy. W odpowiedzi na plany przeprowadzenia marszu _ Kyiv Pride 2013 _ do ratusza wpłynęło 10 wniosków, uprzedzających o kontrmanifestacjach, w których zadeklarowano udział prawie 40 tysięcy ludzi.

Przeciwko marszowi opowiedziało się wcześniej ponad 60 deputowanych ukraińskiego parlamentu. Choć w Radzie Najwyższej przebiega ostra linia podziału na opozycję i ugrupowania rządzące, między którymi zazwyczaj nie dochodzi do porozumienia w większości ważnych dla kraju spraw, pod apelem o zakazanie parady gejów podpisali się przedstawiciele wszystkich obecnych w izbie partii.

W połowie maja z apelem o wstrzymanie dyskryminacji środowisk LGBT na Ukrainie wystąpiła organizacja Amnesty International. Oświadczyła wówczas, że ustawodawstwo ukraińskie nie zapewnia należytej ochrony prawnej osób o odmiennej, niż tradycyjna, orientacji seksualnej.

_ Ukraina nie jest w stanie zapewnić ochrony ich podstawowych swobód: prawa wolności od dyskryminacji, prawa do bezpieczeństwa osobistego i prawa do wolności zgromadzeń _ - mówiła szefowa AI na Ukrainie Tetiana Mazur.

W październiku 2012 roku w parlamencie Ukrainy uchwalono w pierwszym czytaniu zmiany ustawodawcze, zakazujące _ propagandy _ homoseksualizmu. W związku z przeprowadzonymi wówczas wyborami parlamentarnymi dalsze prace nad tymi zmianami nie były kontynuowane.

_ Popularyzacja homoseksualizmu stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, gdyż prowadzi do epidemii HIV/AIDS, oraz niszczy instytucję rodziny i może doprowadzić do kryzysu demograficznego _ - pisali wówczas w uzasadnieniu autorzy projektu nowelizacji kilku ustaw, dotyczących m.in. ochrony praw dzieci i bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Tysiące ludzi na ulicach Ukrainy. Domagają się... Około 10 tysięcy osób wzięło udział w manifestacji opozycji w Kijowie. Protestujący domagali się przeprowadzenia wyborów stołecznego mera, odwołania rządu Mykoły Azarowa oraz zwolnienia z więzienia Julii Tymoszenko.
Bójka w sądzie. Tymoszenko zapłaci grzywnę W sądzie doszło do bójki między służbami porządkowymi a deputowanymi opozycji, którzy głośno wyrażali swoje niezadowolenie z wyroku.
Kapustą w Żyrinowskiego. Zrugał "generałów" Garść kwaszonej kapusty rzuciła ukraińska dziennikarka w kierunku przywódcy prokremlowskiej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimira Żyrinowskiego.
Tagi: geje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz