Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
meksyk
23.08.2013 07:21

Gangi w Meksyku. Władze pod stolicą odkryły masowy grób

W mogile mogą znajdować się szczątki 12 osób zaginionych przed blisko trzema miesiącami w stołecznym barze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Władze Meksyku poinformowały, że pod stolicą kraju odkryły masowy grób, mogący zawierać szczątki 12 osób zaginionych przed blisko trzema miesiącami w stołecznym barze.

Z mogiły odkopanej w Tlalmanalco (na przedmieściach miasta Meksyk), znaleziono siedem ciał - powiedział dziennikarzom prokurator Rodolfo Rios. Ofiar nie udało się zidentyfikować po stroju, a przyczyna zgonu nie została jeszcze ustalona.

_ - Przyjrzymy się wynikom analiz DNA, które zostały pobrane, by naukowo potwierdzić lub zaprzeczyć, że znalezione ciała to ludzie, którzy zniknęli w barze _ - mówił Rios.

Prokurator tłumaczył, że policja federalna na trop wpadła, gdy otrzymała doniesienie o możliwym składzie broni na jednym z miejscowych rancz. Gdy otrzymała nakaz rewizji, odkryła grób.

Anonimowy przedstawiciel ekipy śledczej pracującej na miejscu twierdzi, że władze mają _ 90-procentową pewność _, że znaleziono zwłoki zaginionych.

Grupa 12 młodych ludzi zaginęła 26 maja w barze położonym w okolicach głównej alei miasta Meksyk, Paseo de Reforma. Mimo że władze podkreślają, iż stolica leży poza strefą meksykańskiej wojny narkotykowej, przypuszcza się, że zaginieni stali się przypadkowymi ofiarami wojny między rywalizującymi ze sobą kartelami narkotykowymi.

W związku ze sprawą zatrzymano już sześciu podejrzanych. Jeszcze jeden jest poszukiwany przez policję.

Czytaj więcej w Money.pl
Brutalne morderstwo w Meksyku Władze śledcze zdementowały informacje lokalnych mediów, że zabici byli turystami. Przybyli do Meksyku w interesach.
Słynny gangster z Bostonu uznany za winnego Udowodniono mu zabójstwo 11 osób, za co grozi mu kara dożywocia. Dziś ma 83 lata, więc długo siedział nie będzie. To najbrutalniejszy amerykański gangster.
Zastrzelił żonę, bo wyszła bez pozwolenia W lipcu Niezależna Afgańska Komisja ds. Praw Człowieka wyraziła zaniepokojenie wzrostem liczby przypadków przemocy wobec kobiet.
Tagi: meksyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz