Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja prowadzi akcję aresztowań zwolenników dżihadu

0
Podziel się:

W wyniku przeprowadzonych rewizji w domach zatrzymanych znaleziono materiały propagandowe dżihadu, a także flagi tak zwanego Państwa Islamskiego.

Francja prowadzi akcję aresztowań zwolenników dżihadu
(philippe leroyer / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bEUTGylN

Francuska żandarmeria dokonała licznych aresztowań osób podejrzanych o sympatie wobec islamskich terrorystów. Zatrzymań dokonano w okolicach Lyonu.

Uwagę policji tropiącej osoby sprzyjające dżihadowi zwróciła emisja szóstego programu francuskiej telewizji. W przedstawionym w nim materiale dokonano analizy mechanizmów propagandowych stosowanych przez islamistów do nawracania na Islam i rekrutowania do walki z niewiernymi.

Dziennikarz przy użyciu ukrytej kamery nagrał rozmowę z parą młodych ludzi na temat tego w jaki sposób francuska młodzież przyłącza się do dżihadu. Wprawdzie kobieta i mężczyzna ukrywali twarze pod chustami, ale ich sąsiedzi ze zdumieniem rozpoznali w materiale filmowym swoją dzielnicę i blok, w którym mieszkają.

bEUTGylP

Policja dyskretnie obserwowała wydarzenia w tych okolicach Lyonu po czym po zebraniu wystarczającej liczby dowodów dokonała licznych aresztowań. W wyniku przeprowadzonych rewizji w domach zatrzymanych znaleziono materiały propagandowe dżihadu, a także flagi tak zwanego Państwa Islamskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja uzbroi Liban za 3 miliardy dolarów Terroryści zajęli w sierpniu na krótko przygraniczne libańskie miasto Arsal i od tego czasu siły zbrojne Libanu zintensyfikowały działania na rzecz udaremnienia wtargnięć islamistów na jego terytorium.
Niemal tysiąc Francuzów u boków islamistów Niemal tysiąc Francuzek i Francuzów walczy u boku islamistów w Syrii i w Iraku, bądź planuje tam dotrzeć. Takie dane podał minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve w wywiadzie dla gazety Journal du Dimanche.
Muzułmanka sądzi się z Francją. Efekt? Sąd wypowiedział się w sprawie noszenia burek.
We Francji aresztowano dżihadystów Do zatrzymania doszło trzy dni po aresztowaniu Francuza podejrzanego o zastrzelenie 24 maja trzech osób w Muzeum Żydowskim w Brukseli.
bEUTGymq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)