Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fidel Castro pojawił się publicznie po raz pierwszy od 9 miesięcy

0
Podziel się:

Fidel Castro ukazuje się publicznie bardzo rzadko. Przez pierwsze lata publikował dość regularnie artykuły i rozważania na temat kubańskiego procesu rewolucyjnego, ale od roku ukazują się one jedynie sporadycznie.

Fidel Castro pojawił się publicznie po raz pierwszy od 9 miesięcy
(Polaris Images/East News)

87-letni Fidel Castro po raz pierwszy od dziewięciu miesięcy pojawił się wczoraj publicznie: uczestniczył w otwarciu w jednej z dzielnic Hawany centrum _ Laboratorium Sztuki _, zainaugurowanego wystawą kubańskiego malarza światowej sławy Wilfredo Lama.

Jedyne zdjęcie z wizyty byłego przywódcy państwa na wystawie opublikowano nazajutrz na oficjalnym portalu internetowym rządu kubańskiego Cubadebate. Widać na nim Fidela Castro odwróconego plecami do fotografa, jak siedząc na fotelu wskazuje lewą ręką jedną z prac.

Fidel Castro, który ze względu na swą wytrzymałość i odporność fizyczną nazwany został w czasach, gdy dowodził partyzantką, _ Caballo _, co znaczy _ Koń _, w 2006 r. ciężko zachorował i został poddany kilku kolejnym operacjom jamy brzusznej. Uratowały życie przywódcy, który sprawował praktycznie władze absolutną na wyspie, ale nie był już w stanie jej sprostać. Przekazał w 2006 r. faktyczne sprawowanie władzy swemu młodszemu o 5 lat bratu, Raulowi, zatwierdzonemu oficjalnie w 2008 r. na stanowisku prezydenta Kuby.

Fidel Castro ukazuje się publicznie bardzo rzadko. Przez pierwsze lata publikował dość regularnie artykuły i rozważania na temat kubańskiego procesu rewolucyjnego, ale od roku ukazują się one jedynie sporadycznie. Jeszcze w 2012 r. kubańska agencja ACN opublikowała 27 artykułów Fidela Castro, ale w ubiegłym roku - tylko dwa.

W środę minęło 55 lat od wkroczenia Fidela Castro do Hawany na czele oddziału partyzanckiego, którym bezpośrednio dowodził. Jednak obchody z tego tytułu zostały odłożone. Oficjalnie ze względu na złą pogodę. Dotąd nie wiadomo, kiedy się odbędą.

Czytaj więcej w Money.pl
Apelują o reformy polityczne na Kubie W liście duszpasterskim Konferencja Biskupów Kuby wezwała władze wyspy do politycznego otwarcia.
Castro ostro w głośnej sprawie. "Oszczerstwo" Były przywódca Kuby Fidel Castro nazwał oszczerstwem doniesienia rosyjskiej gazety "Kommiersant", jakoby Hawana pod presją Waszyngtonu nie zezwoliła na podróż tranzytem Edwarda Snowdena przez swoje terytorium.
Raul Castro odwołał zasłużonych komunistów Prócz 76-letniego Alarcona, który do lutego był też przewodniczącym parlamentu i jedną z najważniejszych osób w państwie, z komitetu odszedł 81-letni Jose Miguel Miyar Barruecos, przez trzy dekady sekretarz Rady Państwa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)