Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Expose Donalda Tuska. Konsultował je z ministrami

0
Podziel się:

Drugie "expose" premiera nie jest tylko i wyłącznie jego projektem, było konsultowane z ministrami - poinformowała marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Expose Donalda Tuska. Konsultował je z ministrami
(PAP/Jacek Turczyk)

Drugie _ expose _ premiera Donalda Tuska nie jest tylko i wyłącznie jego autorskim projektem, było konsultowane z ministrami - poinformowała dziś marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Wystąpienie premiera, w którym ma przedstawić plany na kolejne lata rządzenia, przewidziane jest na piątek. _ - Treść expose to jest sprawa szefa rządu, konsultacje, które się odbywały, odbywały się z ministrami rządu, więc na pewno nie jest to tylko i wyłącznie autorski projekt pana premiera _ - powiedziała w Sejmie Kopacz pytana, czy Donald Tusk rozmawiał na temat swojego wystąpienia z zarządem Platformy Obywatelskiej.

Marszałek uzasadniała też dlaczego, mimo wniosku PiS, nie zgodziła się, by piątkowa debata w Sejmie nad _ expose _ była długa. Jak podkreśliła, w przypadku debaty długiej największymi beneficjentami dodatkowego czasu są największe kluby, a te mniejsze, opozycyjne mają go zdecydowanie mniej. - _ Przy debacie średniej te dysproporcje są zdecydowanie mniejsze _ - zaznaczyła.

Piątkowe przemówienie premiera, zwane _ drugim expose _, rozpocznie się o godz. 9.00. Po nim nastąpią 15-minutowe wystąpienia klubów i pytania. Łącznie na ten punkt obrad przeznaczono 7 godzin.

Kopacz odnosiła się też do niedawnego sondażu, w którym PO miała 6 pkt proc. straty w stosunku do PiS. Według sondażu TNS Polska dla programu _ Forum _ w TVP Info, na PiS chce głosować 39 proc. respondentów, na PO - 33 proc. Według TNS Polska, w ciągu miesiąca poparcie dla PiS wzrosło o 8 punktów procentowych, a PO straciła 6 punktów procentowych.

Jak podkreśliła Kopacz, piąty rok rządzenia wiąże się z podejmowaniem również trudnych decyzji i popularność partii, która to robi będzie spadała. _ - Może to porównam do wyścigu kolarskiego. Są tzw. lotne premie, wygrywają je różni zawodnicy. Najważniejsze jest to, kto jest pierwszy na mecie. Najważniejszym sondażem są wybory. Te były rok temu _ - powiedziała.

Czytaj więcej w Money.pl
Jutro wystąpienie Tuska. I to nie expose Premier zwołał posiedzenie Rady Ministrów na jutro o godz. 16.00.
Decyzja o budżecie przełożona Ewa Kopacz zdecydowała się poczekać na premiera. Wszystko przez wizytę międzynarodową.
Donald Tusk zapowiada bat na niepłacących VAT Premier ujawnił, o czym będzie mówił w Sejmie. _ Przedstawię plany na 2013 rok z perspektywą na całą kadencję _ - zapowiedział.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)