Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Egipt: Przyznali się do zamachu w Kairze

0
Podziel się:

W eksplozji bomby zginął jeden policjant, ranne zostały trzy osoby.

Egipt: Przyznali się do zamachu w Kairze
(PAP/EPA)

Działające w Egipcie islamistyczne ugrupowanie o nazwie Adżnad al-Misr (Żołnierze Egiptu) przyznało się do zamachu w Kairze, w którym wczoraj zginął policjant. W eksplozji bomby ranne zostały również trzy inne osoby.

W komunikacie na swojej stronie na Facebooku grupa oskarżyła policję, że wydaje _ niewinnych młodych ludzi zbirom reżimu, którzy ich torturują _. Przyznała się także do zamachów w Kairze z 10 i 15 kwietnia, w których ranni zostali policjanci.

Piątkowy zamach był kolejnym atakiem na egipskie służby bezpieczeństwa w czasie kampanii przed wyborami prezydenckimi. Akty przemocy nasiliły się po odsunięciu od władzy w lipcu ubiegłego roku przez wojsko prezydenta Mohammeda Mursiego, islamisty i pierwszego szefa państwa wybranego w demokratycznych wyborach. Na czele kraju stanął szef armii Abd el-Fattah el-Sisi.

Wybory prezydenckie w Egipcie odbędą się w 26 i 27 maja. O fotel prezydenta ubiega się m.in. generał Sisi i jest uważany za faworyta.

Czytaj więcej w Money.pl
Nieudany zamach na szefa MSW Egiptu Zamach nastąpił w kairskiej dzielnicy Nasr City, określanej jako bastion Bractwa Muzułmańskiego
Egipska armia daruje islamistom. Na razie Przedstawiciel sił bezpieczeństwa oświadczył, że decyzję podjęto w obawie przed rozlewem krwi.
Egipt: ofiara starć demonstrantów z policją W Kairze tłum protestujący przeciw wyrokowi skazującemu na śmierć ponad 500 członków Bractwa Muzułmańskiego starł się z policją.
Atak na posterunek w Kairze. Zginęli żołnierze Od odsunięcia przez armię od władzy islamskiego prezydenta Mohammeda Mursiego w lipcu ubiegłego roku egipskie siły bezpieczeństwa są coraz częściej celem ataków; zginęło już w nich około 300 żołnierzy i policjantów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)