Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sławomir nowak
09.02.2012 08:02

Edmund Klich odwołany. Minister przychylił się do wniosku

Gdyby nie on, nie znalibyśmy wielu faktów w sprawie Smoleńska - twierdzą eksperci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

aktualizacja 10.15

Edmund Klich został właśnie odwołany przez ministra transportu Sławomira Nowaka Domagali się tego członkowie komisji, którzy na ubiegłotygodniowym posiedzeniu przegłosowali wniosek do ministra o odwołanie swojego szefa.

Zdaniem eksperta lotniczego Tomasza Hypkiego minister absolutnie nie powinien był przychylać się do wniosku. Zwraca uwagę na to, że za kadencji pułkownika Edmunda Klicha komisja zwiększyła znacznie efektywność.

- _ Edmund Klich sprawdził się znakomicie. Oczywiście wymagało to zwiększenia wysiłku członków komisji. To z kolei powodowało konflikty i doprowadziło do tej absurdalnej sytuacji, że członkowie, których szef zmusza po prostu do intensywniejszej pracy głosują, że nie chcą mieć takiego szefa. Ja to rozumiem, ale jest to zupełnie nieracjonalne z punktu widzenia funkcjonowania państwa _ - podkreśla ekspert lotniczy.

POSŁUCHAJ TOMASZA HYPKIEGO:

Przy pierwszej próbie odwołania Edmunda Klicha zarzucano mu między innymi brak skutecznych działań w kontaktach z rosyjskim MAK, przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Zdaniem publicysty lotniczego Tomasza Białoszewskiego argumenty te są nie do końca trafne. Przypomina on, że to dzięki Edmundowi Klichowi wiemy co działo się na wieży kontroli lotów.

- _ Fakt, że Edmund Klich zdobył, w którymś momencie swojego pobytu w Rosji nagrania z wieży, z całą pewnością był przełomem w dociekaniu. Myślę, że gdyby nie to, że on je zdobył i ujawnił, to być może nie znalibyśmy tych stenogramów z wieży smoleńskiej do dzisiaj. Jest niezaprzeczalne, że rzucają one bardzo dużo światła na to jak naprawdę funkcjonowali rosyjscy kontrolerzy i smoleńskie lotnisko _ - podkreśla publicysta.

POSŁUCHAJ TOMASZA BIAŁOSZEWSKIEGO:

Wniosek w sprawie odwołania przewodniczącego komisji złożyli jej członkowie. Przy poprzedniej próbie odwołania Edmunda Klicha wniosek odrzucił minister Cezary Grabarczyk.

Więcej o Edmundzie Klichu czytaj w Money.pl
Nie poda się do dymisji. "Chodzi o Smoleńsk" 1 lutego Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych zdecyduje, czy skierować wniosek do ministra transportu.
Dzięki Smoleńskowi Klich osiągnie sukces? Pułkownik Edmund Klich, były przedstawiciel Polski akredytowany przy rosyjskim Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym chce startować w najbliższych wyborach do Senatu.
Klich odrzuca oskarżenia Macierewicza Antoni Macierewicz nie ma żadnych podstaw, by mnie oskarżać. To działanie polityczne - uważa płk Edmund Klich.
Tagi: sławomir nowak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz