Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dżihadyści w Europie. Aresztowanie islamisty w Walii

0
Podziel się:

Niedawno ujawniono, że trójka radykałów z Cardiff, którzy wyjechali do Syrii, przystąpiła tam do organizacji Islamskie Państwo Iraku i Lewantu, ISIL.

Dżihadyści w Europie. Aresztowanie islamisty w Walii
(Keith Allison/Flickr)

Policja w Cardiff w Walii aresztowała młodego brytyjskiego muzułmanina podejrzanego o pomoc w przygotowaniach do aktu terrorystycznego. Niedawno ujawniono, że trójka radykałów z Cardiff, którzy wyjechali do Syrii, przystąpiła tam do organizacji Islamskie Państwo Iraku i Lewantu, ISIL.

Policja uważa, że 18-latek z Cardiff był związany z trójką dżihadystów przebywających w Syrii. Dwóch z nich wzięło udział w nagraniu wideoklipu reklamującego muzułmańskiej młodzieży w Europie wyjazd do Syrii i udział w świętej wojnie.

Dwa tygodnie temu, po opublikowaniu filmu w internecie, zostali oni zidentyfikowani jako 20-letni Reyaad Khan i Nasser Muthana. Walijska telewizja BBC dotarła do młodszego brat Nassera Muthany, 17-letniego Aseela, który w lutym tego roku podążył jego śladem do Syrii.

Powiedział on w rozmowie telefonicznej z reporterem BBC, że podziwia _ męczenników _, którzy umierają w Syrii i Iraku i że sam jest gotów na taką śmierć. Aseel Muthana powiedział, że spotkał w Syrii wielu brytyjskich muzułmanów i dodał, że nie obchodzi go, jak go ocenia brytyjskie społeczeństwo, ani że po powrocie może zostać aresztowany.

Strona internetowa BBC zamieściła początkowo fragmenty nagrań z tego wywiadu, ale potem zdjęła je. Dziś wieczorem wyemituje go natomiast lokalna telewizja BBC w Walii.

Czytaj więcej w Money.pl
Irańczycy i Amerykanie razem patrolują Irak? Iran coraz aktywniej wspiera sąsiedni Irak w walce ze zbrojną rebelią. Według analityków, Teheran wysłał do Iraku swoje samoloty myśliwskie.
Dżihad w ramadan. Wezwano do walki To jego pierwsze oświadczenie od ogłoszenia w niedzielę kalifatu na terenach zajętych w Syrii i Iraku.
Islamiści atakują, a Kurdowie chcą wolności Bojownicy Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL) zdobyli kontrolę nad strategicznie położonym miastem na granicy Syrii i Iraku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)