Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziewczynka z obozu Romów. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

0
Podziel się

Badania DNA potwierdziły, że dziewczynka nie jest spokrewniona z parą romskich opiekunów.

Dziewczynka z obozu Romów. Policja prosi o pomoc w identyfikacji
(MPD01605/CC/Flickr)
bEqnVSyJ

Grecka policja poinformowała, że zwróciła się o pomoc do Interpolu w sprawie identyfikacji ok. czteroletniej dziewczynki, odnalezionej w obozowisku Romów w środkowej Grecji. Dziecko nie jest spokrewnione z opiekunami, niewykluczone, że zostało uprowadzone.

Szef policji regionu Tesalia Wasilis Halatsis mówił wczoraj, że dotąd nie zgłoszono zaginięcia dziecka w tym wieku w Grecji.

Dziewczynkę znaleziono w środę w romskim obozie w pobliżu miasta Farsala, gdzie policja szukała broni i narkotyków. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziła blada skóra oraz jasne oczy i włosy dziewczynki, nazywanej Maria, oraz brak fizycznego podobieństwa z parą podającą się z jej rodziców.

bEqnVSyL

Badania DNA potwierdziły, że dziewczynka nie jest spokrewniona z parą romskich opiekunów.

39-letni mężczyzna i 40-letnia kobieta zostali aresztowani pod zarzutem porwania osoby nieletniego.

Grecka policja zwróciła się o pomoc międzynarodową, ponieważ podejrzewa, że dziecko może pochodzić z północnej lub wschodniej Europy. - _ Dziewczynka mogła zostać porwana w szpitalu albo porzucona przez samotną matkę _ - dodał Halatsis.

Para opiekująca się dzieckiem nie była w stanie spójnie wyjaśnić pochodzenie dziewczynki i stale zmieniała zeznania. Oboje w kilku regionalnych urzędach zarejestrowali różną liczbę dzieci. Ich deklaracje są mało wiarygodne, bo np. z tych złożonych przez kobietę wynika, że w ciągu 10 miesięcy urodziła sześcioro dzieci - podał w sobotę portal BBC.

bEqnVSyR
Czytaj więcej w Money.pl
Sprawa 15-latki wywołała oburzenie Policja posunęła się za daleko, zatrzymując nastolatkę Leonardę Dibrani przy kolegach z klasy i upokarzając ją publicznie.
Minister wzywa do wysiedlania Romów -_ Trzeba powiedzieć prawdę Francuzom: tryb życia Romów bardzo różni się od naszego, stoi w sprzeczności z francuskim _ - oznajmił Valls.
Dzieci Romów chodzą do szkoły? Te dane... 30 procent młodych Romów nie chodzi do szkoły - tak wynika z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
bEqnVSzm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)