Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziennikarze w Chinach mają publikować tylko w państwowych mediach

0
Podziel się:

Muszą również oświadczyć, że nie będą się dzielić wiadomościami z zagranicznymi mediami.

Dziennikarze w Chinach mają publikować tylko w państwowych mediach
(ChinFotoPress/EAST NEWS)

Władze zabroniły dziennikarzom na państwowych etatach dzielenia się zdobytymi informacjami z zagranicznymi mediami i publikowania wiadomości na prywatnych stronach internetowych - podała agencja Associated Press.

Nowe ograniczenia będą uderzać w dziennikarzy, którzy sprzeciwiając się ścisłej kontroli mediów państwowych, publikowali swoje wiadomości za pośrednictwem zagranicznych środków przekazu oraz w internecie np. na prywatnych blogach czy na portalach społecznościowych. Agencja AP ostrzega, że nowe regulacje dodatkowo ograniczają wolność słowa w Chinach.

Chiński regulator rynku prasowego nałożył na dziennikarzy, którzy chcą pracować w państwowych mediach, obowiązek podpisania deklaracji, że będą publikować tylko w instytucjach będących ich pracodawcami. W dokumencie dziennikarze muszą oświadczyć, że nie będą się dzielić wiadomościami z zagranicznymi mediami i nie będą ich indywidualnie publikować np. w internecie. Podpisanie deklaracji jest niezbędne do otrzymania pracy.

Poza ograniczeniami wolności słowa chińskie media borykają się z problemem wykorzystywania przez dziennikarzy swego zawodu do szantażu. W ciągu ostatnich lat odnotowano liczne przypadki wręczania korzyści majątkowych przedstawicielom mediów w zamian za niepublikowanie kompromitujących materiałów dotyczących firm, instytucji czy osób prywatnych. Władze argumentują, że nowe rozwiązania mają pomóc w zwalczaniu tych praktyk.

Czytaj więcej w Money.pl
Masowe procesy o terroryzm w Chinach Do tej pory skazano 32 osoby za opublikowanie w internecie treści o _ charakterze terrorystycznym _.
Strategiczna misja Merkel. To siódma próba Kanclerz Niemiec Angela Merkel wraz z delegacją niemieckich przedsiębiorców rozpocznie w niedzielę swoją siódmą wizytę w Chinach.
Ujgurzy apelują do Merkel o wstawiennictwo Kanclerz Niemiec Angela Merkel rozpoczyna wizytę w Chinach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)