Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Działalność Anonymous. ABW wyjaśnia sprawę ataku na Ministerstwo Gospodarki

0
Podziel się:

Członkowie grupy Anonymous zaatakowali Ministerstwo Gospodarki w ramach akcji o kryptonimie #OpGoldenDawn.

Działalność Anonymous. ABW wyjaśnia sprawę ataku na Ministerstwo Gospodarki
(Bartosz Krupa/East News)

ABW wyjaśnia sprawę nielegalnego umieszczenia w internecie dokumentów Ministerstwa Gospodarki - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ppłk Maciej Karczyński. Dokumenty opublikowali członkowie grupy Anonymous.

Jak poinformował serwis Niebezpiecznik.pl członkowie grupy Anonymous zaatakowali Ministerstwo Gospodarki w ramach akcji o kryptonimie #OpGoldenDawn.

Rzecznik prasowy ABW poinformował, że _ Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego analizuje całą sytuację _ oraz, że jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Gospodarki.

W internecie znalazły się takie materiały jak zapytanie skierowane przez jedną z polskich firm budowlanych do Ambasady Rzeczpospolitej Polski na Białorusi dotyczące wymaganych procedur, które należy spełnić, aby prowadzić prace na terenie tego kraju, prośby o wizy, skany paszportów obcokrajowców zapraszanych do kraju, a także dane ze skrzynek pocztowych urzędników wraz z testowymi hasłami.

_ - Z opublikowanych skanów skrzynek pocztowych wynika, że atakujący mieli dostęp do serwerów 6 października 2013 roku _ - powiedział Piotr Konieczny z Niebezpiecznik.pl, firmy testującej sieci komputerowe pod kątem włamań i ataków komputerowych. Dodał, że obecnie nie wiadomo, w jaki sposób atakujący dostali się sieci Ministerstwa Gospodarki. _ - To zapewne tylko ministerstwo gospodarki będzie w stanie wyjaśnić _ - zaznaczył.

Ministerstwo Gospodarki poinformowało w komunikacie na swojej stronie internetowej, że _ w związku z pojawiającymi się informacjami o możliwym upublicznieniu części informacji pochodzących z Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji, podjęte zostały działania zabezpieczające _. Resort zapewnił, że sprawdzany i analizowany jest zakres i wiarygodność upublicznionych materiałów. W komunikacie zapewniono, że _ system informatyczny Ministerstwa Gospodarki działa bez zakłóceń _.

Czytaj więcej w Money.pl
Chińscy hakerzy zaatakowali urząd premiera Nie tylko jego, ale i cały MSZ Belgii padł ofiarą cyberataku - poinformowały w piątek lokalne media.
Za atakiem hakerskim w Belgii stoi inny kraj? Prokuratura bada atak hakerski na system głównego belgijskiego operatora telekomunikacyjnego Belgacom wskazując, że stało za nim najpewniej "inne państwo".
Polacy zaatakowali brytyjskie systemy Dwóch Polaków w wieku trzydziestu kilku lat aresztowano w hotelu na londyńskim lotnisku Heathrow w toku policyjnego dochodzenia w sprawie cybernetycznego ataku w Manchesterze.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)