Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dyplomaci z Malezji skazani za znęcanie się nad dziećmi

0
Podziel się:

Matka została skazana na 14, a ojciec na 10 miesięcy więzienia za rażące naruszenie integralności cielesnej swoich dzieci. Oboje mają także wypłacić im odszkodowania.

Dyplomaci z Malezji skazani za znęcanie się nad dziećmi
(Haikik/Dreamstime)

Sąd w mieście Solna pod Sztokholmem skazał dziś na karę więzienia małżeństwo dyplomatów z Malezji, którzy podczas pobytu na placówce w Szwecji znęcali się nad swoimi dziećmi.

Matka została skazana na 14, a ojciec na 10 miesięcy więzienia za _ rażące naruszenie integralności cielesnej _ swoich dzieci. Oboje mają także wypłacić im odszkodowania.

Z wyroku sądu wynika, że czworo nieletnich w wieku od 7 do 14 lat było bitych przez rodziców m.in. pasem, wieszakiem i biczem. Do aktów przemocy dochodziło w ich domu pod Sztokholmem w latach 2011-2013.

Sprawa wyszła na jaw, gdy nauczyciele zauważyli u dzieci podejrzane ślady na ciele i zgłosili sprawę służbom socjalnym. Akt oskarżenia oparto w dużej mierze na zeznaniach poszkodowanych.

Rodzice nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Oboje posiadają paszport dyplomatyczny, ale nie obejmuje ich immunitet, dlatego mogli stanąć przed szwedzkim wymiarem sprawiedliwości.

Przypadek przemocy w rodzinie malezyjskich dyplomatów wpłynął na pogorszenie stosunków między Szwecją a Malezją. Strona malezyjska naciskała na uwolnienie z aresztu pracowników ambasady. W grudniu zeszłego roku przebywające w rodzinie zastępczej dzieci zostały wywiezione ze Szwecji do ojczyzny przez przedstawiciela rządu Malezji. Tam zostały przyjęte przez premiera i wiceministra spraw zagranicznych.

W Szwecji obowiązuje całkowity zakaz stosowania przemocy wobec dzieci; wymierzanie klapsów zabronione jest od 1979 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Spędził pół wieku w celi śmierci. Niewinny? Hakamada, były bokser zawodowy, miał dopuścić się tych zbrodni w 1966 r. Dwa lata później został skazany na karę śmierci przez powieszenie i od tego czasu oczekiwał w celi śmierci na wykonanie wyroku.
Ukraina pozwie Rosję na setki miliardów? Ukraina ma zamiar wystąpić do Rosji z pozwem o odszkodowanie za majątek przejęty na Krymie. Zdaniem premiera Arsenija Jaceniuka, mowa o sumie kilkuset miliardów dolarów.
Przez 6 lat nie może startować w wyborach Po uprawomocnieniu się kary więzienia, na mocy obowiązującej ustawy Silvio Berlusconi został w listopadzie pozbawiony mandatu senatora. Zgodnie z przepisami nie może przez sześć lat kandydować do parlamentu.
Sprawa Olewnika wraca. Jest apelacja W apelacji, która została skierowana dziś do sądu, podniesiona została m.in. kwestia błędnych ustaleń faktycznych oraz oceny dowodów, w tym w sprawie okupu przekazanego porywaczom.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)