Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Duchowni chcą zdjęcia z telewizji programu z tańcem brzucha

0
Podziel się:

Ogłoszone wczoraj wezwanie muftich to następstwo krytyki, z jaką spotkał się program "Tancerki", w którym jurorzy spośród grupy artystek wybierają tę najbardziej utalentowaną.

Duchowni chcą zdjęcia z telewizji programu z tańcem brzucha
(Raduasandei)

Egipski Urząd ds. Fatwy (Dar al-Ifta), instytucja religijna świata islamskiego, żąda, by z ramówki TV w Egipcie zdjęto program z tańcem brzucha, gdyż _ szkodzi moralności _ i może posłużyć ekstremistom za pretekst do ukazania Egipcjan jako wrogów islamu.

Ogłoszone wczoraj wezwanie muftich to następstwo krytyki, z jaką spotkał się program _ Tancerki _, w którym jurorzy spośród grupy artystek wybierają tę najbardziej utalentowaną.

Stacja telewizyjna _ Kair i Ludzie _ promując pierwszy odcinek podkreślała, że zwyciężczyni programu otrzyma tytuł _ najlepszej tancerki brzucha w świecie _. Atmosferę miały zaogniać kłótnie i bójki uczestniczek w stylu zachodnich reality-show.

Zaplanowany jako cotygodniowy program dotychczas wyemitowano tylko raz. Drugi odcinek wstrzymano we wtorek z powodu żałoby ogłoszonej w kraju po atakach ekstremistów na służby bezpieczeństwa na Synaju.

Egipt uważany jest za ojczyznę tańca brzucha. Mimo to miejscowi konserwatyści uważają go za niemoralny.

Zdaniem duchownych program z tańcem brzucha stanowi _ atak na wartości społeczne _. Dalsze losy jego emisji rozstrzygną się w sądzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Islamiści na Facebooku? Są zatrzymania W Egipcie aresztowano 11 członków zdelegalizowanego Bractwa Muzułmańskiego, oskarżonych o prowadzenie na Facebooku stron zachęcających do stosowania przemocy wobec policji.
Atak na konwój wojskowy w Egipcie. Są ofiary Pojazd opancerzony z żołnierzami wjechał na przydrożny ładunek wybuchowy podłożony we wsi el-Wefak.
Egipcjanie bombardują islamistów w Libii Dokonano nalotów na pozycje islamistycznych milicji, walczących o przejęcie kontroli nad stolicą Libii, Trypolisem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)