Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dowódca serbskiej formacji milicyjnej zginął w wypadku

0
Podziel się:

Do wypadku doszło, gdy Slobodan Medić w towarzystwie żony i dziecka wracał do więzienia w Sremskiej Mitrovicy po weekendowej przepustce.

Dowódca serbskiej formacji milicyjnej zginął w wypadku
(AP/Fotolink/East News)

Skazany za zbrodnie wojenne w Bośni, były dowódca serbskiej formacji milicyjnej Skorpiony Slobodan Medić zginął w poniedziałek w wypadku samochodowym podczas urlopu z więzienia - poinformowały dziś serbskie media.

Serbski sąd skazał w 2007 roku Medicia na 20 lat pozbawienia wolności za zamordowanie w lipcu 1995 roku w Trnovie koło Sarajewa sześciu muzułmańskich mieszkańców Srebrenicy. Sprawa wyszła na jaw znacznie później dzięki nagraniu wideo, które stanowiło część materiału dowodowego w toczącym się przed haskim Międzynarodowym Trybunałem do Spraw Zbrodni w Byłej Jugosławii procesie byłego serbskiego przywódcy Slobodana Miloszevicia. Medić i jego wspólnicy byli sądzeni w Serbii.

Według mediów do wypadku doszło, gdy Medić w towarzystwie żony i dziecka wracał do więzienia w Sremskiej Mitrovicy po weekendowej przepustce. Jego toyota zderzyła się z innym nadjeżdżającym z przeciwka samochodem i wpadła do kanału wodnego. Wszystkie trzy znajdujące się w pojeździe osoby poniosły śmierć.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m278222.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/katastrofa;kolejowa;w;santiago;tlum;w;lawie;oskarzonych,210,0,1380306.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Za tą katastrofę odpowie aż 29 osób Aż 29 pracowników hiszpańskich kolei państwowych zostało posądzonych o współudział w katastrofie, do jakiej doszło 24 lipca pod Santiago de Compostela. Zginęło wtedy 79 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/m212411.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wypadek;na;przejezdzie;kolejowym;w;lubinie;prokuratura;stawia;zarzuty,238,0,1363694.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nie zamknął rogatek, stanie przed sądem Prokurator przedstawił 22-letniemu Ukraińcowi zarzut niedopełnienia obowiązku związanego z obsługą urządzeń sterownia ruchem i nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/m74824.jpg ) ] (http://www.money.pl/ubezpieczenia/wiadomosci/artykul/odszkodowania;za;wypadki;zwolnione;z;podatku,122,0,1321850.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Odszkodowania za wypadki zwolnione z podatku W ramach tych odszkodowania KGHM zwraca swoim pracownikom koszty leczenia i rehabilitacji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)