Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowy sącz
28.02.2013 23:33

Dostał 12 lat więzienia za zabójstwo taksówkarza

Mimo że P. był sądzony jak dorosły, nie groził mu najwyższy wymiar kary przewidziany za zabójstwo, czyli dożywocie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

*Na 12 lat więzienia skazał dziś Sąd Okręgowy w Nowym Sączu 17-letniego Aleksandra P., który w grudniu 2011 r. zabił taksówkarza. Z portfela ofiary ukradł 240 zł. Wyrok jest nieprawomocny. *

Mimo że P. był sądzony jak dorosły, nie groził mu najwyższy wymiar kary przewidziany za zabójstwo, czyli dożywocie. W przypadku nieletniego, sądzonego jak osoba dorosła, sąd stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary. P. groziło maksymalnie 25 lat pozbawienia wolności i takiej kary domagał się oskarżyciel posiłkowy - syn zabitego taksówkarza. Prokurator w mowie końcowej zażądał 12 lat więzienia.

Obrońca natomiast wnioskował o zmianę kwalifikacji czynu z zabójstwa na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, które skutkowało śmiercią, i wymierzenie P. najmniejszej możliwej kary.

Aleksander P. przed sądem przeprosił rodzinę swojej ofiary i wyraził żal za to, co zrobił. Oprócz kary więzienia, P. musi zapłacić 20 tys. zł zadośćuczynienia rodzinie taksówkarza.

Chłopak został zatrzymany zaraz po zabójstwie 65-letniego taksówkarza w Nowym Sączu i przyznał się wówczas do zadania mu kilkunastu ciosów nożem w okolice szyi, głowy, tułowia i brzucha. W trakcie śledztwa zeznał, że napadł na taksówkarza, bo popadł w długi hazardowe i w ten sposób chciał uzyskać pieniądze na spłatę.

W trakcie śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Nowym Sączu P. nie przyznał się do zabójstwa, a do zaplanowania napadu rabunkowego z użyciem noża.

Dokładnie tydzień temu przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu, w podobnej sprawie zapadł również wyrok 12 lat pozbawienia wolności. Oskarżony 28-leni Adrian F. ponad rok temu wezwał taksówkę do miejscowości koło Nowego Sącza. F. zadał kierowcy kilka ciosów nożem i ukradł portfel, w którym było 70 zł. Kierowca z ciężkimi obrażaniem ciała trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację ratującą życie.

Czytaj więcej w Money.pl
Dożywocie za drastyczne zabójstwo w stolicy Sąd Najwyższy oddalił kasację obrony w tej sprawie.
Rzeź ludności w Sudanie. 53 zabitych Arabskie bojówki uzbrojone w karabiny maszynowe zastrzeliły w sobotę w prowincji Darfur Północny 53 członków rywalizującego klanu i raniły 80 osób.
Jest decyzja sądu ws. Oscara Pistoriusa Niepełnosprawny sprinter Oscar Pistorius, podejrzany o zamordowanie swojej przyjaciółki Reevy Steenkamp, wyjdzie z aresztu za kaucją.
Tagi: nowy sącz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz