Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Demonstracje w Jemenie. Południe kraju chce niepodległości

0
Podziel się:

Siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego i strzelały w powietrze, gdy demonstranci usiłowali dostać się do jednego z budynków rządowych.

Demonstracje w Jemenie. Południe kraju chce niepodległości
(PAP/EPA)

Przedstawiciele sił bezpieczeństwa poinformowali, zastrzegając sobie anonimowość, że trzy osoby zostały ranne. Przewieziono je do szpitala.

Demonstracje zwolenników secesji południa są od lat organizowane w rocznicę uzyskania przez Jemen Południowy niepodległości od Wielkiej Brytanii. W tym roku była to 47. rocznica.

Jemen Południowy (Ludowo-Demokratyczna Republika Jemenu) zjednoczył się z północą (Jemeńską Republiką Arabską) w 1990 roku. Próbę secesji południa, podjętą w 1994 roku, po krótkiej wojnie domowej stłumiła armia.

Czytaj więcej w Money.pl
ONZ nakłada sankcje na byłego prezydenta... Do ich uchwalenia potrzebna była zgoda wszystkich 15 członków Rady Bezpieczeństwa.
43 ofiary zamachu bombowego w stolicy Do ataku doszło na placu Tahrir, który znajduje się w strefie kontrolowanej przez szyickich rebeliantów z ruchu Huti.
Arabia Saudyjska wzywa do przestrzegania... _ Sytuacja w Republice Jemenu ewoluuje w bardzo poważny sposób _ - ocenił szef saudyjskiego MSZ, cytowany dziś przez lokalne media.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)