Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czy Łukaszenka pójdzie śladem Putina

0
Podziel się:

Czy zostaną uwolnieni z kolonii karnych również białoruscy więźniowie polityczni.

Czy Łukaszenka pójdzie śladem Putina
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Niezależni mińscy komentatorzy zastanawiają się czy za przykładem Michaiła Chodorkowskiego nie zostaną uwolnieni z kolonii karnych białoruscy więźniowie polityczni.

Wypuszczenie z rosyjskiego łagru Chodorkowskiego bez przyznania się do winy stworzyło precedens, że ułaskawiać można również bez tej formalności.

Politolog Roman Jakowlewski powiedział, że podobnie jak Chodorkowskiego można uwolnić na przykład Mikołę Statkiewicza, byłego kandydata na prezydenta Białorusi i innych więźniów politycznych.

- _ Teraz dla wszystkich jest jasne, że w sprawie białoruskich więźniów wszystko zależy od Łukaszenki _ - mówi Jakowlewski. Zauważa on, że problem więźniów politycznych jest główną przeszkodą do poprawy stosunków Mińska z państwami zachodnimi.

Zdaniem Jakowlewskiego przypadek byłego szefa Jukosu pokazał jak silna jest niemiecka dyplomacja. W negocjacje dotyczące zwolnienia z więzienia Chodorkowskiego był zaangażowany Hans Dietrich Genscher, były minister spraw zagranicznych Niemiec.

Czytaj więcej w Money.pl
Chodorkowski nie czuje do Putina nienawiści Będzie walczyć o uwolnienie więźniów politycznych w Rosji, ale nie zamierza angażować w rosyjską politykę.
Łukaszenka wskazywany jako ideał polityka
Łukaszenka złożył propozycję rosyjskiej spółce Szef białoruskiego państwa nie widzi także przeszkód w dostawach gotowych produktów również z Białorusi do Rosji.
Chodorkowski przestanie być symbolem Rosji? -_ Jego wpływ na ten kraj zmaleje do zera _ - uważa Adam Eberhardt z Ośrodka Studiów Wschodnich.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)