Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Co z pompowaniem kół w Platformie?

0
Podziel się:

Andrzej Biernat tłumaczy, że zmiany wyeliminują nieprawidłowości w wewnętrznych kampaniach lokalnych.

Co z pompowaniem kół w Platformie?
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Zmiany statucie Platformy Obywatelskiej pozwolą na wyeliminowanie zjawiska _ pompowania kół _. Tak przekonywał w _ Salonie Politycznym Trójki _ szef łódzkiej PO Andrzej Biernat.

Chodzi o ukrócenie przypadków dopisywania nowych członków tuż przed wyborami władz regionalnych w celu zmiany układu sił.

Projekt statutu PO, mówił gość Trójki, jest już prawie gotowy, zostanie przyjęty 23 listopada. Poseł Biernat tłumaczył, że zmiany wyeliminują nieprawidłowości w wewnętrznych kampaniach lokalnych.

Wprowadzony zostanie między innymi wymóg osobistego opłacania składek członkowskich. Delegaci będą wybierani na podstawie frekwencji na zjeździe, a nie na podstawie listy zapisanej w centralnym rejestrze.

Andrzej Biernat odniósł się też do sprawy listu, który posłanka z lubuskiego Bożena Sławiak, napisała do premiera Donalda Tuska. Miała w nim informować między innymi o groźbach, szantażach i przekupywaniu działkami należącymi do Agencji Nieruchomości Rolnych. W ocenie posła Biernata takie sprawy powinno się załatwiać wewnątrz partii.

Czytaj więcej w Money.pl
Gronkiewicz-Waltz zostaje. Zrozumiała jedną rzecz Znane są wstępne wyniki exit poll warszawskiego referendum. PiS mówi o łamaniu prawa wyborczego.
PO i Twój Ruch razem przeciw wzmocnieniu NIK Partie chcą odrzucenia projektu SP dającego NIK uprawnienia do prowadzenia śledztw w wykrytych podczas kontroli wykroczeniach czy przestępstwach.
Wygrał zwolennik współpracy z prezydentem Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego został ponownie wybrany na przewodniczącego PO w powiecie wrocławskim.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)