Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny: Wojsko zapowiada poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego

0
Podziel się:

Bezpieczeństwo informacji musi być traktowane jako podstawowa kwestia w przygotowywaniu wojska do gotowości bojowej - piszą chińskie media.

Chiny: Wojsko zapowiada poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego
(Parlament Europejski)

Chińskie siły zbrojne zadbają o poprawę swego bezpieczeństwa cybernetycznego i przyspieszą prace nad krajowym oprogramowaniem komputerowym - zapowiadają państwowe media chińskie.

Agencja Reutera pisze, że odzwierciedla to narastające w Chinach obawy o bezpieczeństwo systemów komputerowych.

_ Bezpieczeństwo informacji musi być traktowane jako podstawowa kwestia w przygotowywaniu wojska do gotowości bojowej _ - podkreślił dziennik _ Jiefangjun Bao _, organ prasowy chińskich sił zbrojnych, zapowiadając przyspieszenie prac nad krajowym oprogramowaniem i umacnianiem bezpieczeństwa informatycznego.

Reuters zwraca uwagę, że zagraniczne firmy technologiczne w Chinach odnotowują spadek obrotów związany z narastającą w Państwie Środka świadomością znaczenia bezpieczeństwa cybernetycznego i działań Stanów Zjednoczonych w dziedzinie szpiegostwa elektronicznego. Kwestie te stały się szczególnie aktualne, kiedy były współpracownik amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edward Snowden ujawnił w zeszłym roku skalę prowadzonej przez tę agencję inwigilacji i szpiegostwa.

Chiny i USA regularnie przerzucają się oskarżeniami o szpiegostwo cybernetyczne. W USA oskarżono w maju pięciu oficerów chińskich o hakerskie włamania do systemów komputerowych firm amerykańskich w celu zdobycia tajemnic handlowych. Był to pierwszy przypadek publicznego oskarżenia przez USA konkretnych zagranicznych wojskowych o cyberszpiegostwo przemysłowe.

Strona chińska natychmiast oświadczyła wtedy, że zarzuty te są _ sfabrykowane _ i osłabią zaufanie między obu państwami. Oskarżyła też Amerykanów o _ pozbawioną skrupułów _ inwigilację cybernetyczną, w tym o prowadzone na wielką skalę komputerowe ataki na chiński rząd i chińskie przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu "pracuje" 160 tysięcy fikcyjnych urzędników Ci ludzie brali wypłaty, ale nie wykonywali najmniejszej pracy.
Coraz mniej protestujących w Hongkongu W zeszłym tygodniu przed siedzibą lokalnych władz zebrało się kilkadziesiąt tysięcy osób. Dziś przed wejściem do budynków rządowych demonstrowało niewiele ponad 100.
Protesty w Hongkongu eskalują. To była chińska mafia? Demonstranci oskarżają przeciwników o wynajmowanie przestępców do rozpędzenia tłumów.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)