Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
30.12.2014 07:59

Chiny chcą współpracować z krajami arabskimi

Rozmowy o wolnym handlu pomiędzy Chinami, a Radą Współpracy Zatoki Perskiej zostały zapoczątkowane w 2004 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua News/East News)

Chiny przyspieszą w przyszłym roku rozmowy na temat umów o wolnym handlu z sześcioma krajami z półwyspu arabskiego. Pekin rozpocznie też negocjacje handlowe z Izraelem - poinformowały we wtorek państwowe media.

Chiny i członkowie Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC), czyli Arabia Saudyjska, Bahrajn, Kuwejt, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman, rozpoczęli rozmowy o wolnym handlu w 2004 roku. Porozumienie umożliwiłoby Chinom zmniejszenie kosztów importu energii z regionu - napisał anglojęzyczny dziennik _ China Daily _.

_ - Kraje GCC uważają Chiny za główny rynek dla swoich produktów petrochemicznych i porozumienie o wolnym handlu pomoże tym krajom w ich rozwoju przemysłowym _ - powiedział przedstawiciel chińskiego ministerstwa handlu Zhang Shaogang.

Zhang dodał, że resort zakończył już analizę możliwości rozpoczęcia rozmów o wolnym handlu z Izraelem i ma nadzieję na podpisanie porozumienia w ciągu najbliższych kilku lat.

Chiny w tym roku podpisały umowy o wolnym handlu z Australią i Koreą Południową. Takie porozumienia Pekin wypracował już wcześniej m.in. z Kostaryką, Peru, Nową Zelandią i Stowarzyszeniem Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Czytaj więcej w Money.pl
Tam rząd zablokował usługi z poczty Gmail Komunistyczne władze Chin sprawują ścisłą kontrolę nad internetem
W pożarze na fermie drobiu zginęło 121 osób Były szef miejscowej straży pożarnej i jego zastępca zostali skazani na kary po 5 i pół roku więzienia.
Pekin poparł władze Hongkongu. Mimo napięć W Hongkongu nadal jest niespokojnie. Policja zatrzymała od środy 49 osób, które wróciły na miejsce wcześniejszych demonstracji.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz