Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
17.02.2012 19:33

Centralne Biuro Śledcze będzie wydzielone z Komendy Głównej Policji

Tuż po objęciu funkcji Komendanta Głównego Policji Działoszyński mówił, że wydzielenie CBŚ to jeden z jego głównych postulatów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Są już przygotowane odpowiednie dokumenty. CBŚ zostanie oddzielone na początku przyszłego roku.

Tuż po objęciu funkcji Komendanta Głównego Policji Marek Działoszyński mówił, że wydzielenie CBŚ to jeden z jego głównych postulatów. Zdaniem Działoszyńskiego, pozwoli to usamodzielnić CBŚ a przy okazji zmieni strukturę w KGP.

- _ Komenda Główna, jeśli będzie zmieniana, to takim znaczącym momentem będzie właśnie wydzielenie CBŚ, jako jednostki organizacyjnej, co w znaczący sposób zmniejszy stan osobowy Komendy Głównej, a w związku z tym struktury nie będą potrzebne w takich rozmiarach _- powiedział Działoszyński.

POSŁUCHAJ MARKA DZIAŁOSZYŃSKIEGO:

Szef policji, który uczestniczył w dwudniowej naradzie z komendantami wojewódzkimi powiedział dziennikarzom, że w sprawie wydzielenia CBŚ są już przygotowane odpowiednie dokumenty, które zaakceptował szef MSW. Marek Działoszyński chce, żeby Centralne Biuro Śledcze działało podobnie, jak komenda wojewódzka. Jego zdaniem instytucja ta powinna mieć własny budżet, a jej szef -uprawnienia, które pozwolą na przykład rozpatrywać sprawy dyscyplinarne. Teraz robi to komendant główny.

Centralne Biuro Śledcze powstało w kwietniu 2000 roku. Wzorowano je na tego typu instytucjach działających w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. CBŚ rozbiło między innymi dwa największe i najsłynniejsze polskie gangi - z Pruszkowa i Wołomina. Od niedawna działa tam wydział pościgowy zajmujący się ściganiem najbardziej poszukiwanych przestępców. W planach jest też utworzenie struktury, która będzie się zajmowała walką z uprowadzeniami czy porwaniami dla okupu.

O zmianach w policji czytaj w Money.pl
Zmiany na wysokich stanowiskach w policji Marek Działoszyński zwróci się w tej sprawie do szefa MSW Jacka Cichockiego.
Tak zaczynał karierę nowy szef policji Nadinsp. Marek Działoszyński przejął obowiązki komendanta głównego policji.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz