Notowania

kazachstan
30.12.2014 22:43

Były zięć prezydenta Kazachstanu oskarżony o morderstwo

Austriacka prokuratura oskarżyła Rachata Alijewa o zamordowanie dwóch bankierów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ssalonso/Flickr)

Austriacka prokuratura oskarżyła Rachata Alijewa, byłego zięcia prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa, o zamordowanie w tej byłej radzieckiej republice dwóch bankierów w 2007 roku - poinformował wiedeński sąd.

Władze w Astanie występowały do Austrii o ekstradycję Alijewa, ale władze austriackie dwukrotnie odmawiały, wskazując na sytuację w dziedzinie praw człowieka w Kazachstanie. Alijew był ambasadorem Kazachstanu w Austrii. Stawiane mu zarzuty wielokrotnie określał jako umotywowane politycznie. Wymiar sprawiedliwości Kazachstanu zaczął go ścigać, gdy Alijew skłócił się z prezydentem Nazarbajewem.

Alijew przebywa w areszcie śledczym w Wiedniu od czerwca, kiedy powrócił do Austrii ze swego domu na Malcie i oddał się w ręce władz. Rzeczniczka wiedeńskiego sądu poinformowała, że nie zaoferowano mu możliwości wyjścia z aresztu za kaucją.

Śledztwo przeciwko Alijewowi wszczęto w Austrii w 2011 roku. Gdyby był sądzony w Kazachstanie, groziłoby mu do 40 lat więzienia. W Austrii za zarzucane mu przestępstwo grozi co najmniej 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawdzą, czy zabił teściową za pomocą rtęci Czy łańcuch poszlak jest na tyle mocny, że można oskarżonego skazać i do tego na dożywocie - na te pytania będzie musiał odpowiedzieć Sąd Apelacyjny.
Zastrzelił nastolatka przez zbyt głośną muzykę Na Florydzie zapadł wyrok w głośnym procesie z kwestiami rasowymi w tle.
Ambasador kusi firmy zwolnieniem z podatku Najważniejszym obszarem działalności polskich firm w Kazachstanie jest branża naftowo-gazowa, w tym poszukiwanie i zagospodarowanie złóż ropy naftowej oraz gazu ziemnego.
Tagi: kazachstan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz