Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ryszard kukliński
21.02.2014 11:41

Burzliwa dyskusja ws. uchwały upamiętniającej płk. Kuklińskiego

Sejm powróci do dyskusji po dziesięciominutowej przerwie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zarządziła 10-minutową przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów tuż po tym, jak część posłów PiS i SP zaczęła wznosić okrzyki _ Precz z komuną _.

Potem poseł SLD Tadeusz Iwiński powiedział: _ Czy wam się to podoba, czy nie, mówię do kolegów z prawej strony, bez gen. Jaruzelskiego i reformistycznych członków PZPR nie byłoby Okrągłego Stołu _.

W treści uchwały czytamy: _ W 10. rocznicę śmierci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża najwyższe uznanie dla działań pułkownika, którego poświęcenie przysłużyło się obaleniu w Polsce komunizmu i utrzymaniu światowego pokoju zagrożonego ofensywnymi planami militarnymi Związku Radzieckiego. Kierując się dobrem Polski i Polaków, nie zważając na niebezpieczeństwa, Ryszard Kukliński odważnie przeciwstawił się komunistycznemu reżimowi, stając w jednym szeregu z bohaterami walk o polską niepodległość _.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe prawo obejmie policję, straż miejską... W myśl nowych przepisów odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu będą jednakowe dla wszystkich funkcjonariuszy bez względu na stopień służbowy.
Polskie specsłużby pomogą na Ukrainie? Szefowie służb specjalnych przyjechali do Sejmu na spotkanie ze speckomisją. Mają przekazać posłom informację na temat sytuacji na Ukrainie.
Zamieszki na Ukrainie. Kaczyński apeluje o najostrzejsze sankcje _ - Tu nie ma czasu na zastanawianie się, bo rozlewu krwi może być więcej - _ mówił prezes PiS.
Mundurowi protestują. Słusznie? Związkowcy ze służb mundurowych protestują w środę przed gmachem parlamentu przeciw ustawie, która obniża zasiłki chorobowe funkcjonariuszy i żołnierzy.
Tagi: ryszard kukliński, sejm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz