Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bury: Prokuratura wojskowa do likwidacji

0
Podziel się:

Poseł PSL uważa, że Naczelny Prokurator Wojskowy nie powinien pełnić już tej funkcji,

Bury: Prokuratura wojskowa do likwidacji
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESNyjAR

Wiceszef klubu parlamentarnego PSL Jan Bury uważa, że Naczelny Prokurator Wojskowy nie powinien pełnić już tej funkcji, a prokuratura wojskowa mogłaby być zlikwidowana.

Kryzys w szeregach wojskowej prokuratury rozpoczął się po postrzeleniu się jej śledczego, Mikołaja Przybyła.

Poseł PSL mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że generał Parulski po tym wydarzeniu wszedł w wyraźny spór z Prokuratorem Generalnym, co jest niedopuszczalne.

bESNyjAT

- _ To jest tak trochę jak w Kościele, niesubordynacja podwładnego jest niedopuszczalna. Efektem tego powinna być albo dymisja szefa prokuratury wojskowej, albo wniosek o jego odwołanie. Moim zdaniem, tak być nie może, że istnieją dwie prokuratury w jednej prokuraturze _ - uważa Bury.

POSŁUCHAJ CO POWIEDZIAŁ POSEŁ BURY:

Zdaniem Jana Burego, postrzelenie się prokuratora Przybyła było jedynie manifestacją. Jan Bury uważa, że sprawa powinna być rozwiązana jak najszybciej. W jego opinii, trzeba też zająć się wojskową prokuraturą.

- _ W tym stanie w którym jest dzisiaj nie może funkcjonować, jest tylko pytanie do zespołu, który jest robiony przy Ministerstwie Sprawiedliwości, z udziałem Prokuratora Generalnego i prokuratorów wojskowych, czy ona ma być zlikwidowana, czy uszczuplona _ - mówi Bury.

bESNyjAZ

POSŁUCHAJ CO POWIEDZIAŁ POSEŁ BURY:

Dziś w sprawie sytuacji w prokuraturze wojskowej ma się wypowiedzieć premier Donald Tusk.

Czytaj więcej o sporze wokół prokuratury wojskowej
Kaczyński o rycerskości Prezes PiS zaznaczył, że likwidacja wojskowego wymiaru sprawiedliwości nie może być procesem nagłym, ale _ trzeba to załatwić _.
Narada u prezydenta, konflikt w prokuraturze Po spotkaniu z Seremetem, na godzinę 14.30 do Belwederu zaproszony jest Naczelny Prokurator Wojskowy gen. Krzysztof Parulski.
Pierwszy wywiad po próbie samobójczej. _ Chciałem się zabić, ktoś przeszkodził _ _ - Wiem, że za moją głowę była nagroda miliona złotych - _powiedział prokurator Przybył.
bESNyjBu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)