Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bułgaria: Ucieczka z więzienia jak w hollywoodzkim filmie

0
Podziel się:

Dwaj więźniowie wykopali tunel, którym w nocy wydostali się na sąsiednią ulicę, po czym ślad po nich zaginął. To pierwsza taka ucieczka w historii nowoczesnego państwa bułgarskiego.

Bułgaria: Ucieczka z więzienia jak w hollywoodzkim filmie
(Willeecole/Dreamstime)

Dwaj więźniowie wykopali tunel, którym w nocy wydostali się na sąsiednią ulicę, po czym ślad po nich zaginął. To pierwsza taka ucieczka w historii nowoczesnego państwa bułgarskiego.

Wiadomość o ucieczce, jakby żywcem wyjętej z filmu _ Skazani na Shawshank _, podało m.in. bułgarskie radio publiczne. Potwierdził ją szef związku pracowników służby więziennej Iwan Petrow. Poinformował on, że więźniowie pracowali w piwnicy, gdzie znajduje się instalacja grzewcza, i wykopali tunel wiodący z tego pomieszczenia na pobliską ulicę. Nie wiadomo, ile czasu im to zajęło.

MSW nie potwierdziło, lecz i nie zdementowało doniesień na temat tego, w jaki sposób przestępcy znaleźli się na wolności.

Spektakularna ucieczka nie powinna dziwić, bo sofijskie więzienie zostało zbudowane na początku lat 20. ubiegłego wieku i od dawna nie odpowiada nowoczesnym standardom bezpieczeństwa - powiedział Petrow prywatnej agencji informacyjnej Focus.

MSW wysłało listy gończe za zbiegami, którzy, jak podaje resort, są bardzo niebezpieczni. Jeden z nich, 46-letni Bułgar odsiadywał 20-letni wyrok za zabójstwo, drugi - 48-letni Gwatemalczyk dostał wyrok za napad z bronią w ręku i próbę zabójstwa. Przypuszcza się, że uciekli do Grecji.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m297594.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/libia;po;wojnie;masowa;ucieczka;90;osadzonych;z;wiezienia,49,0,1478705.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Masowa ucieczka z więzienia w Libii Strażnicy zostali wezwani do jednej z cel, by pomóc więźniowi, który twierdził, że bardzo źle się czuje. Pozostali osadzeni zaatakowali strażników, otworzyli bramy zakładu karnego i uciekli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/m262749.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ta;propozycja;uratuje;bulgarie;kryzys;narasta,115,0,1468531.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ta propozycja uratuje Bułgarię? Kryzys narasta W referendum Bułgarzy mieliby wybierać między większościowym a proporcjonalnym systemem głosowania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m213792.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uciekl;z;aresztu;po;34;godzinach;wpadl;w;rece;policji,84,0,1447508.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Po 34 godzinach zatrzymali uciekiniera Mężczyzna uciekł ze spacerniaka w sobotę około południa. 29-latek, podejrzany o kradzieże z włamaniami, przebywał w areszcie od ponad 3 miesięcy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)