Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bułgaria
14.01.2013 19:39

Bułgaria: Jordan Leczkow, były piłkarz, skazany na dwa lata więzienia

Bułgarski piłkarz został skazany na dwa lata więzienia za sprzeniewierzenie środków publicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Willeecole/Dreamstime)

Były mer miasta Sliwen we wschodniej Bułgarii, znany w latach 90. piłkarz Jordan Leczkow został skazany na dwa lata więzienia za sprzeniewierzenie środków publicznych.

Dla Leczkowa jest to już trzeci wyrok. Dwa poprzednie wydano w zawieszeniu i nie są jeszcze prawomocne. Leczkow zamierza odwołać się także od najnowszego wyroku.

Leczkow, który był merem Sliwenu w latach 2003-2011, zawierając umowę na unowocześnienie kanalizacji miasta spowodował straty w wys. 571 tys. lewów (286 tys. euro).

Przeciw Leczkowowi prowadzono cztery sprawy sądowe. W jednej z nich, dotyczącej otrzymania łapówki w wysokości 5 tys. lewów (2500 euro), były mer został ostatecznie uniewinniony. Dwie sprawy, w których otrzymał wyroki w zawieszeniu, dotyczyły nadużyć służbowych i narażenia budżetu miasta na straty w wysokości około 1 mln lewów (500 tys. euro).

Leczkow, grający na pozycji pomocnika, wchodził w skład piłkarskiej reprezentacji Bułgarii do 1998 roku. Był członkiem drużyny, która w 1994 roku zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach świata w USA. Od 2005 r. jest wiceprezesem Bułgarskiego Związku Piłki Nożnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Ich ofiarami było prawie dwieście nastolatek Biznesmeni, w wieku 51 i 56 lat, przez dwa lata zwabiali swoje ofiary do jednego z nocnych klubów.
Makler skazany na 10 lat. Przywłaszczył 5 mln Mariusz M. od 2002 r. ukrywał się za granicą. Po pięciu latach starań został sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych na podstawie procedury ekstradycyjnej.
Jedną córkę zabiła, drugą chciała. I się dziwi Za zabójstwo grozi jej kara dożywotniego więzienia, za jego usiłowanie - 25 lat pozbawienia wolności.
Tagi: bułgaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz