Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brytyjscy eksperci zbadają czarne skrzynki malezyjskiego Boeinga 777

0
Podziel się:

W. Brytania zaakceptowała wniosek Holandii - poinformował we wtorek brytyjski premier David Cameron.

Brytyjscy eksperci zbadają czarne skrzynki malezyjskiego Boeinga 777
(PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)
bEKVseuZ

W. Brytania zaakceptowała wniosek Holandii, by brytyjscy eksperci odczytali dane z dwóch czarnych skrzynek malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który rozbił się w ubiegły czwartek na wschodzie Ukrainy - poinformował brytyjski premier David Cameron.

Skrzynki te mogą pomóc w definitywnym ustaleniu, czy odbywający lot MH17 z Amsterdamu do Kuala Lumpur Boeing 777 towarzystwa Malaysia Airlines został trafiony rakietą przeciwlotniczą, wystrzeloną z terenu kontrolowanego przez prorosyjskich separatystów. W katastrofie zginęło wszystkich 298 pasażerów i członków załogi samolotu, a blisko dwie trzecie zabitych było obywatelami Holandii.

"Zgodziliśmy się na żądanie Holandii, by eksperci do spraw wypadków lotniczych w Farnborough odczytali dane z czarnych skrzynek MH17 dla międzynarodowej analizy" - napisał Cameron na Twitterze.

bEKVsevb

W Farnborough w południowej Anglii ma swą siedzibę Ośrodek Badania Wypadków Lotniczych (Air Accidents Investigation Branch - AAIB) brytyjskiego ministerstwa transportu.

Jak poinformowało ministerstwo obrony Belgii, we wtorek po południu z wojskowego lotniska Melsbroek w Brukseli odleciał do Kijowa belgijski wojskowy samolot transportowy Embraer, który ma przywieźć czarne skrzynki. Na pokładzie samolotu są eksperci oraz przedstawiciele ONZ.

Czarne skrzynki przekazał malezyjskim ekspertom w obecności dziennikarzy w nocy z poniedziałku na wtorek w siedzibie władz samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej jeden z przywódców separatystów Aleksandr Borodaj.

Premier Malezji Mohamed Najib bin Abdul Razak oświadczył, iż skrzynki są w dobrym stanie i otrzyma je w celu zbadania międzynarodowa komisja śledcza.

bEKVsevh
Czytaj więcej w Money.pl
Zestrzelenie Boeinga uznane aktem terroru? Zachod w dużej części unika nawet używania mocniejszych słów wobec separatystów ze wschodniej Ukrainy.
Komorowski oskarża Rosję o łamanie zasad Prezydenci państw Europy Środkowej i Wschodniej, uczestnicy spotkania w Warszawie, uważają, że katastrofę malezyjskiego samolotu powinna wyjaśnić międzynarodowa komisja z udziałem wszystkich zainteresowanych państw.
Szef separatystów wezwał do ataków! - _ Ługańsk nie jest okrążony, a dzisiejszej nocy siły przeciwnika zostały znacznie osłabione. Na lotnisku okrążono jedną z grup ukraińskiej armii i w najbliższym czasie rozprawimy się z nią _- dodał.
Putin obiecuje wywrzeć nacisk na bojowików Zaznaczył jednak, że Zachód musi namówić władze w Kijowie do rozejmu.
bEKVsevC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)