Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Broń w USA. Obama za kontrolą jej posiadania

0
Podziel się:

Barack Obama opowiedział się za kontrolą posiadania broni przez Amerykanów.

Broń w USA. Obama za kontrolą jej posiadania
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Barack Obama za kontrolą posiadania broni przez Amerykanów. Prezydent w specjalnym oświadczeniu z związku z tragedią w Newtown powiedział, że _ Stany Zjednoczone mają poważny obowiązek przerwania przemocy z użyciem broni _.

Poinformował też, że koordynacją działań administracji w tej sprawie zajmie się osobiście wiceprezydent Joe Biden. Konkretne propozycje mają być opracowane do końca stycznia, sam Obama zapowiedział natychmiastowe wcielenie ich w życie.

Barack Obama powiedział też, że obywatele Stanów Zjednoczonych nie powinni mieć zbyt łatwego dostępu do śmiercionośnej broni. Podkreślił, że jego administracja zrobi wszystko, by zapobiec kolejnym tragediom, podobnym do tej w Newtown.

W ostatnim tygodniu do szkoły w Newtown w stanie Connecticut wtargnął 20-letni mężczyzna, który zastrzelił 20 dzieci i sześciu pracowników szkoły. Zabójca, który wcześniej zastrzelił własną matkę, popełnił samobójstwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Po masakrze w USA. Obama zapowiada zmiany - _ Musimy razem podjąć konkretne działania, by nie dopuścić do kolejnej tragedii. Niezależnie od politycznych sporów _.
Burza po masakrze. Co z dostępem do broni? Tragedia w szkole w Newtown w stanie Connecticut, wywołała postulaty ściślejszej kontroli dostępu do broni.
Szokujące szczegóły masakry w USA. Coraz więcej wiadomo o zabójcy - _ Do sali wszedł nieznajomy i po prostu zastrzelił nauczycielkę _ - opowiada uczennica Julia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)