Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Bieriezowski prosił Putina o wybaczenie"

0
Podziel się:

Towarzyszka skłóconego z Kremlem rosyjskiego biznesmena, którego znaleziono martwego w domu pod Londynem, odkrywa tajemnice.

"Bieriezowski prosił Putina o wybaczenie"
(PAP/EPA PHOTO EPA/SERGEY CHIRIKOV/sc-cl)

Towarzyszka skonfliktowanego z Kremlem rosyjskiego biznesmena Borysa Bieriezowskiego, którego znaleziono martwego w domu pod Londynem, w wywiadzie potwierdziła, że w liście do prezydenta Rosji Władimira Putina prosił on go o przebaczenie.

W wywiadzie dla opozycyjnego tygodnika _ The New Times _ 23-letnia Jekatierina Sabirowa, z którą zmarły w wieku 67 lat Bieriezowski wielokrotnie spotykał się w ostatnich latach, wykluczyła jednak, jakoby Rosjanin popełnił samobójstwo.

Bieriezowski, który w następstwie konfliktu z Putinem opuścił Rosję i przyjechał do Wielkiej Brytanii w 2000 roku, 23 marca został znaleziony z pętlą na szyi na podłodze łazienki domu w Ascot.

W Wielkiej Brytanii biznesmen ostro krytykował politykę Putina i wspierał finansowo opozycję przeciw niemu. Po jego śmierci Kreml poinformował, że Bieriezowski w liście do prezydenta błagał go o przebaczenia i prosił o pozwolenie na powrót do Rosji.

Według Sabirowej Rosjanin oskarżał Kreml o to, że w sierpniu ub. przegrał przed londyńskim sądem proces z Romanem Abramowiczem o odszkodowanie na sumę 5,6 mld dolarów. _ Mówił, że jest z nim źle i że nie wie, co robić _ - relacjonowała kobieta.

Według niej Bieriezowski wspominał o powrocie do ojczyzny. _ Mówił, że jedyną możliwością powrotu do Rosji i odbudowy jest przeproszenie Putina. Mówił o tym jak o ostatniej szansie _ - wyjaśniła kobieta.

_ - Widziałam rękopis. Przeczytał mi go. Prosił o wybaczenie i o możliwość powrotu _ do kraju - dodała. Według Sabirowej list został najpewniej wysłany w listopadzie ub.r. _ Któregoś dnia powiedział mi: voila, teraz czekamy na odpowiedź _ - poinformowała. Sabirowa powiedziała, że _ bardzo trudno _ jest jej uwierzyć w hipotezę, mówiącą o tym, że Bieriezowski odebrał sobie życie. Tak jak inne osoby bliskie byłemu oligarsze mówiła, że w ostatnich miesiącach wykazywał on symptomy depresji: m.in. cierpiał na bezsenność i nie chciał wychodzić z domu.

Mimo to zgodził się pojechać 25 marca z Sabirową na dwutygodniowe wakacje do Izraela. Dzień przed śmiercią młoda kobieta rozmawiała z Bieriezowskim przez telefon. Twierdzi, że _ brzmiał lepiej niż zwykle _.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak zginął Bieriezowski? Inspektor odpowiada W Windsorze inspektor policji Mark Bissell opowiadał o oględzinach zwłok oligarchy.
Brak dowodów na mordestwo Bieriezowskiego - _ Błędem byłoby spekulowanie na temat powodów śmierci przed przeprowadzeniem sekcji zwłok. Na tym etapie nie mamy żadnych dowodów, które sugerowałyby udział osób trzecich _.
Śmierć Bierezowskiego pokazuje prawdziwą twarz reżimu? _ - Na pewno był to człowiek, który nie był mile widziany wśród rosyjskiej elity władzy _ - twierdzi doradca prezydenta.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)