Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
biden
19.06.2014 08:00

Biden grozi Rosji konsekwencjami w razie dalszej przemocy na Ukrainie

USA wspólnie z sojusznikami postarają się "nałożyć większe koszty" na Rosję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

_ - USA wspólnie z sojusznikami postarają się nałożyć większe koszty na Rosję, jeśli ta nie wykorzysta swoich wpływów, by powstrzymać separatystów we wschodniej Ukrainie _ - oświadczył wiceprezydent USA Joe Biden w rozmowie z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

_ - Wiceprezydent powiedział, że USA będą współpracowały z sojusznikami, aby nałożyć większe koszty na Rosję, jeśli nie zmieni ona swego postępowania _ - podał Biały Dom w wydanym w środę (czasu miejscowego) oświadczeniu. Biden przebywa obecnie w Kolumbii.

Amerykański wiceprezydent z uznaniem wypowiedział się o wysiłkach Poroszenki zmierzających do zrealizowania jego planu pokojowego.

Chcąc zakończyć trwające od dwóch miesięcy walki z prorosyjskimi separatystami, nowy szef państwa ukraińskiego zaproponował jednostronne przerwanie ognia oraz amnestię dla tych, którzy złożą broń, a nie dopuścili się ciężkich przestępstw. Zapowiedział też, że zaproponuje korytarz, którym rosyjscy najemnicy będą mogli opuścić bez broni terytorium Ukrainy.

Biden przypomniał, że przywódcy państw G-7 jednoznacznie zażądały od Rosji, by wstrzymała przepływ broni i najemników przez granicę z Ukrainą oraz dzięki swym wpływom skłoniła separatystów do złożenia broni i zakończenia przemocy we wschodnich obwodach kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Joe Biden stawia Ukrainie twarde warunki _ Kijów musi jednocześnie zwalczyć "raka korupcji" _.
USA pomogą w reformach na Ukrainie? Turczynow poinformował swego amerykańskiego rozmówcę, że Ukraińcy modernizują obecnie swój system zarządzania państwem i gotowi są stawić czoło agresywnym działaniom Rosji.
Jaceniuk: "Nie poddamy się bez walki!" Premier zwrócił uwagę, że Ukraina jest trzecim największym rynkiem zbytu dla rosyjskiego gazu._ Przed nami są tylko Niemcy i Turcja. _
Ukraina nie będzie sprzedawać broni... Konflikt, związany z działalnością prorosyjskich separatystów we wschodnich obwodach Ukrainy, zaostrza się.
Tagi: biden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz