Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Barack Obama na Kubie? Rzecznik komentuje

0
Podziel się:

Prezydent ogłosił zwrot w dotychczasowej polityce.

Barack Obama na Kubie? Rzecznik komentuje
(Barack Obama/Flickr)

Prezydent USA Barack Obama nie ma obecnie konkretnych planów złożenia wizyty w kraju, z którym przywrócone zostaną stosunki dyplomatyczne, ale rzecznik Białego Domu oświadczył, że nie wykluczałby takiej wizyty.

_ - Jeśli będzie okazja do złożenia wizyty (na Kubie), to jestem pewien, że prezydent nie odrzuciłby jej _ - powiedział dziennikarzom Josh Earnest.

Rzecznik przyznał, że przyszły prezydent USA mógłby wycofać się z nowej polityki Obamy wobec Kuby. Podkreślił jednak, że Biały Dom ma nadzieję, iż Kongres podejmie działania mające na celu całkowite zniesienie embarga obowiązującego wobec Kuby zanim Obama zakończy prezydenturę.

Obama ogłosił w środę zwrot w dotychczasowej polityce izolowania Kuby przez USA. Zalecił rządowi natychmiastowe wznowienie zerwanych w 1961 r. stosunków dyplomatycznych z wyspą oraz rozluźnienie różnych restrykcji dotyczących podróży i eksportu na Kubę. Wskazał, że _ sztywna _ polityka USA wobec Kuby w minionych dziesięcioleciach była mało skuteczna, gdyż kraj ten nie stał się dzięki niej ani bardziej demokratyczny, ani stabilny.

Czytaj więcej w Money.pl
Historyczny zwrot w relacjach Kuba - USA. Moskwa komentuje Zobacz wystąpienie Baracka Obamy: _ Todos somos Americanos _.
Kuba uwolniła Amerykanina. "To zwiastuje..." Gross został aresztowany w 2009 r., gdyż władze w Hawanie uznały rozdawanie przez niego komputerów, telefonów komórkowych i innego sprzętu telekomunikacyjnego za działalność wspierającą kubańską opozycję oraz za szpiegostwo.
Nowe sankcje dla Moskwy do końca tygodnia? _ Jeśli Europa i Stany Zjednoczone będą podzielone, będzie to zwycięstwo dla Władimira Putina _ - mówił Obama w zeszłym tygodniu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)