Notowania

Przejdź na

Atak terrorystyczny w Paryżu. Polskie MSZ potępiło zamach

- Ten akt barbarzyństwa, wymierzony w wolność słowa, musi spotkać się ze zdecydowaną reakcją całej społeczności międzynarodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Polskie MSZ w środę potępiło zamach terrorystyczny na redakcję tygodnika Charlie Hebdo w Paryżu. Ten akt barbarzyństwa, wymierzony w wolność słowa, musi spotkać się ze zdecydowaną reakcją całej społeczności międzynarodowej - podkreśla resort.

MSZ przekazał też kondolencje rodzinom i bliskim ofiar zamachu, _ łącząc się w bólu z całym narodem francuskim _.

_ - Ministerstwo Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych RP stanowczo potępia dzisiejszy zamach terrorystyczny na redakcję tygodnika Charlie Hebdo. Ten akt barbarzyństwa, wymierzony w wolność słowa, która jest jednym z podstawowych praw człowieka, musi spotkać się ze zdecydowaną reakcją całej społeczności międzynarodowej _ - podkreślił w oświadczeniu przekazanym rzecznik prasowy MSZ Marcin Wojciechowski.

_ - W tym trudnym momencie wyrażamy pełną solidarność z Francją _ - napisał._ Liczymy, że winni zostaną szybko zidentyfikowani i pociągnięci do odpowiedzialności _ - zaznaczył Wojciechowski.

12 osób zginęło w środę w Paryżu w ataku na redakcję satyrycznego tygodnika _ Charlie Hebdo _ dokonanym przez co najmniej dwóch uzbrojonych mężczyzn. Wśród zabitych są rysownicy tygodnika, znanego z satyry wymierzonej w radykalny islam.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy już nie chcą u siebie muzułmanów? Jedna na osiem osób w Niemczech wzięłaby udział w antymuzułmańskim proteście.
Rośnie liczba nalotów na cele IS w Syrii i Iraku Zaatakowano m.in. stolicę kalifatu utworzonego przez bojowników islamskich.
Wjeżdżał w ludzi. Krzyczał "Allah Akbar" Jak poinformowała w wczoraj wieczorem agencja AFP, powołując się na policję, rannych zostało 11 osób, w tym dwie ciężko.
Tagi: atak terrorystyczny w paryżu, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz