Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Islam w Niemczech. Niemcy mniej przychylni

0
Podziel się:

Jedna na osiem osób w Niemczech wzięłaby udział w antymuzułmańskim proteście.

Islam w Niemczech. Niemcy mniej przychylni
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Jedna na osiem osób w Niemczech wzięłaby udział w antymuzułmańskim proteście, gdyby został zorganizowany w ich mieście przez umacniający się w tym kraju ruch antyislamski - wynika z opublikowanego dziś sondażu.

Ankieta, w której przepytano 1006 osób, przeprowadzona dla tygodnika _ Stern _, pokazuje, że 13 proc. przyłączyłoby się do antymuzułmańskiego marszu, gdyby był organizowany w ich miejscowości. 29 proc. ankietowanych uważa, iż islam wywiera taki wpływ na życie w Niemczech, że marsze takie są uzasadnione.

Gdy dwie trzecie respondentów jest zdania, że twierdzenia o islamizacji Niemiec są przesadzone, wielu obywateli Niemiec jest zaniepokojonych liczbą osób starających się o azyl, w tym uchodźców z Syrii - pisze Reuters, przypominając, że zasady przyznawania azylu w Niemczech należą do najbardziej liberalnych na świecie.

W roku 2014 do Niemiec przybyło ok. 200 000 potencjalnych azylantów - czterokrotnie więcej niż w roku 2012. Najnowsze badanie wykazało rosnące poparcie w Niemczech, jak i w innych państwach unijnych, w tym w Wielkiej Brytanii i Szwecji, dla partii i ruchów, które wykorzystują obawy wyborców, że politycy głównego nurtu są zbyt łagodni wobec imigracji - zauważa Reuters.

Niektórzy członkowie konserwatywnego bloku kanclerz Angeli Merkel obawiają się, że tracą poparcie na rzecz eurosceptycznej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD)
, która koncentruje się na sprawach imigracji, i której liczni członkowie wspierają ruch Pegida (Patriotyczni Europejczycy przeciwko islamizacji Zachodu).

Ten prawicowo-populistyczny sojusz organizuje co tydzień w stolicy Saksonii Dreźnie wiece pod hasłami sprzeciwu wobec rzekomej groźby islamizacji Zachodu przez uchodźców z krajów arabskich. W ostatniej takiej demonstracji 22 grudnia wzięło udział ponad 17 tysięcy ludzi. W orędziu noworocznym kanclerz Merkel apelowała do Niemców, by się odwrócili od przywódców Pegidy, nazywając ich rasistami, w _ czyich sercach gości nienawiść _.

Czytaj więcej w Money.pl
Obrzucili koktajlami mołotowa synagogę Rzecznik lokalnej policji Alexander Kresta poinformował, że zatrzymano 18-letniego mężczyznę, którego tożsamość nie jest na razie znana.
Wprowadzili płacę minimalną, ale... Wprowadzenie płacy minimalnej było jednym z głównych postulatów współrządzącej Niemcami partii socjaldemokratycznej.
Deklaracja Merkel w sprawie cudzoziemców Kanclerz Niemiec w noworocznym przemówieniu odniosła się do sytuacji na Ukrainie i do fali protestów przeciwko imigrantom.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)